ını durdurma sinyali verdi

(), yurt dışına ını durduracağı sinyali verdi. BAE Başbakanı ve Devlet Başkan Yardımcısı Al Maktoum, "Kardeşim Muhammed Bin Zaid'in dediği gibi yakında ihraç ettiğimiz son petrol varilini kutlayacağız" ifadesini kullandı

Giriş Tarihi: 16.1.2016 23:13
BAE petrol ihracatını durdurma sinyali verdi

Başbakanı ve Devlet Başkan Yardımcısı Mohammed Rashid Al Maktoum, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kardeşim Muhammed Bin Zaid'in dediği gibi yakında ihraç ettiğimiz son varilini kutlayacağız" ifadesini kullandı.

Al Maktoum, açıklamasında şunları kaydetti:

"'nin petrol sonrası ekonomisini tartışmak üzere önümüzdeki haftalarda yerel yönetim ve ekonomi uzmanlarıyla geniş katılımlı kapalı oturumlar gerçekleştirmeye karar verdik. Ayrıca gelecek nesillere sürdürülebilir bir ekonomiye ulaştıracak bu vizyonu gerçekleştirmek için kapsamlı bir ulusal program başlatacağız."

Devletin ekonomisinin sadece petrole bağlı olmadığına dikkat çeken Al Maktoum, "Bugün ulusal ekonomimizin yüzde 70'i petroldan bağımsızdır. Ekonomimiz için petrole bağımlı olan veya piyasanın değişikliği için bize bağlı olan yeni bir dengeyi gerçekleştirmeyi hedefledik" ifadesine yer verdi.

Son dönemde Körfez ülkelerinin ekonomisi, petrol fiyatlarının aşırı düşmesinden etkilendi. Körfez ülkeleri, akaryakıta yüksek oranda zam yaparak düşük petrol fiyatları nedeniyle oluşan bütçe açığına karşı önlem almaya çalışıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BAE petrol ihracatını durdurma sinyali verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN