Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esad, üzerinden veriyor

Giriş Tarihi: 16.1.2016 12:10 Güncelleme Tarihi: 16.1.2016 14:47
Esad, dolar üzerinden maaş veriyor

Suriye’de muhaliflere esir düşen rejim komutanı Hassan, Esad rejiminin kendilerine ayda 25 bin Suriye lirası verirken, İran, Irak ve Hizbullah savaşçılarına 2 bin ücret ödediğini söyledi.

Suriye'nin Halep vilayetinin güneybatısındaki larda muhalif Suvar el-Şam birliğine esir düşen rejim komutanı Ahmed Muhammed Hassan, rejim birliklerine takviye operasyon için geldikleri bölgede Iraklı, Afgan savaşçıların ve Hizbullah milislerinin muhaliflere karşı savaştığını belirtti.

Esir komutan Hassan, Halep'in güneyindeki muhaliflerle çatışmalarda emirleri telsiz aracılığıyla İranlı saha komutanlardan aldıklarını ifade etti. Hassan, "Yabancı milislerle beraber savaşmıyoruz, onlara yaklaşmak yasak" ifadesini kullandı.

"ÇATIŞMALARDA ÖLENLERİ SÖYLEMİYORLAR"

Hassan, Esad rejiminin yabancı milislere verdiği önem için, "Ben 25 bin Suriye lirası (62 ) alıyorum. İran, Irak ve Hizbullah milisleri ise aylık her biri 2 bin dolar alıyor" ifadelerini kullandı. Hassan, geçim kaynakları olmadığı için bu işi yapmak zorunda kaldıklarını, aksi takdirde bir mutfak tüpü dahi alamayacaklarını söyledi.

Yabancı milislerin m haberlerinin kendilerinden saklandığını ifade eden Hassan, "İranlı, Iraklı ve Hizbullah grupları çatışmalarda ölenlerini söylemiyorlar. İran ve Hizbullah komutanlarının öldürüldüğünü arkadaşlarımızdan öğreniyorduk" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad, dolar üzerinden maaş veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN