Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çok pişmanım'

Uyuşturucu baronu Guzman'ın yakalanmasına iki hafta önce onunla yaptığı röportajla katkı sağladığı öne sürülen Sean Penn "Bu iddia doğru değil. Guzman'ın yerini polis buldu. Çok pişmanım çünkü röportajım başarısız oldu. Amacım uyuşturucuyla mücadele politikalarına dikkat çekmekti" dedi

Giriş Tarihi: 18.1.2016
'Çok pişmanım'
Meksika'da 6 ay boyunca kaçak yaşadıktan sonra geçtiğimiz haftalarda yakalanan "El Chapo" (Bücür) lakaplı Joaquin Guzman ile gizlice görüşerek röportaj yaptığı ortaya çıkan Hollywood oyuncusu Sean Penn, dün verdiği bir röportajda ilk defa sessizliğini bozdu. Amerikan CBS televizyonunda yayımlanan 60 Minutes programına katılan Penn, röportajıyla alakalı bugüne kadar medyada yer alan haberlere tepki gösterdi. Guzman ile yaptığı röportajın, Meksika polisinin yaptığı yakalama operasyonuna katkı sağladığının doğru olmadığını belirten Penn, "Guzman ile, yakalanmasından 2 hafta önce görüştük. Görüştüğümüz yer, baskının yapıldığı yere hiç yakın değildi" dedi. Medyadaki haberlerin, Guzman'ın yerini Meksika hükümetinden önce kendisinin bulduğuna dair algı yarattığını öne süren Penn, "Kimse onun yerini polisten önce bulmadı. Biz DEA teşkilatından veya Meksika hükümetinden daha akıllı değiliz. Biz sadece, Guzman ile bir anlaşma yaparak davet edildik" dedi. Bundan önce Associated Press'e yazılı bir röportaj veren Sean Penn, röportajla alakalı pişmanlık duymadığını ve bu konuya dair saklayacak bir şeyi olmadığını söylemişti. Ünlü oyuncu, CBS'deki röportajında tam tersi açıklamalarda bulunarak "korkunç derecede pişmanım" dedi.

'HAYATIM TEHLİKEDE DEĞİL'
Pişmanlık duyma sebebinin, röportajının asıl amacının kamuoyuna yansıtılmaması olduğunu vurgulayan Penn, "Bu röportajla uyuşturucuyla mücadele politikalarına katkıda bulunmak istiyordum; fakat açık konuşmak gerekirse röportajım başarısız oldu" dedi. Ünlü oyuncu, kendisine sorulan "Hayatınızın tehlikede olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna da "Hayır" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çok pişmanım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN