'Beni tacizcilerden bir Suriyeli kurtardı'

Giriş Tarihi: 19.1.2016 10:11 Güncelleme Tarihi: 19.1.2016 10:19
'Beni tacizcilerden bir Suriyeli kurtardı'

Geçtiğimiz günlerde Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, cansız bedeni Bodrum sahiline vuran ve mülteci trajedisinin sembolü haline gelen 3 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi karikatürü nedeniyle büyük tepki toplamıştı. Derginin söylediklerinin aksine 27 yaşındaki ABD'li turist, kendisini tacizcilerin elinden Suriyeli birisinin kurtardığını New York Times gazetesine anlattı.

AYLAN BÜYÜSEYDİ BÖYLE OLACAKTI

Derginin son sayısında yer alan 'Riss' (Laurent Sourisseau) imzalı karikatürde, iltica etmeye çalışırken boğulan Aylan resmedilerek, "büyüdüğünde Almanya'daki tacizcilerden biri olabileceği" göndermesinde bulunuldu.

ÇİRKİN KARİKATÜRE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

"Göçmenler" başlıklı karikatürde Aylan'ın cesedi bir balon içinde görünüyor ve yanında "Küçük Aylan büyüdüğünde ne olurdu?" diye soruluyor. Bu sorunun altında da koşarak kaçan bir kadını, elleri açık halde kovalayan iki erkek görülüyor.

BENİ TACİZCİLERDEN SURİYELİ KURTARDI
Almanya'nın Köln şehrinde yılbaşı gecesi göçmen görünüşlü grupların tacizine uğrayan onlarca kadından biri olan ABD'li Caitlin Duncan, yaşadığı anları New York Times gazetesine anlattı. 27 yaşındaki ABD'li turist, kalabalıkta erkek arkadaşını kaybettiğini ve tacizcilerin arasında kaldığını söyledi. Duncan, o sırada 32 yaşındaki Ahmed Muhammed (solda) isimli Suriyeli mültecinin kendisini gördüğünü, arkadaşlarıyla birlikte ona yardım ettiğini, kendisini erkek arkadaşıyla buluşturduğunu aktardı.

CHARLİE HEBDO'DAN BU KEZ SKANDAL AYLAN KARİKATÜRÜ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Beni tacizcilerden bir Suriyeli kurtardı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN