Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da ekonomik ve sosyal olağanüstü hal ilan edildi

Giriş Tarihi: 19.1.2016 09:49
Fransa'da ekonomik ve sosyal olağanüstü hal ilan edildi

Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkesinin "yapısal işsizlik"le yürüttüğü mücadelenin süreceğini söyledi.

'nın önde gelen iş adamlarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı François Hollande, dünya ekonomisinin hızla geliştiğine dikkat çekti ve bu ilerlemeyi yakalamak için istihdama 2 milyar euro harcayacaklarını vurgulayarak, "Ülkemiz uzun zamandır yapısal işsizlikle mücadele ediyor ve bu durumun değişmesi lazım" dedi.

Çalışma saatinin 35 saatte kalması konusunda kararlı olduklarını söyleyen Hollande, 500 bin işsize eğitim vereceklerini ve genç işsizleri işe alan şirketlere teşvik sağlayacaklarını anlattı. Hollande, Fransa'nın banliyölerinde yaşayan gençlerin topluma entegre edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Hollande'ın duyurduğu ekonomik önlemlerle ilgili düzenlemelerin bir kısmının gelecek haftalarda Fransa Ulusal Meclisi'ne sunulması bekleniyor.

FRANSA'DAKİ İŞSİZLİK ORANI AB ORTALAMASINDAN YÜKSEK

İşsizlik oranının yüzde 10,8'e çıktığı Fransa, bu alanda yüzde 9,8 seviyesindeki Avrupa Birliği (AB) ortalamasından daha kötü durumda bulunuyor. Fransa'da Sosyalist Parti hükümetinin açıkladığı ekonomik önlemlerin, gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde ekonomiyi canlandırmayı amaçladığı değerlendiriliyor. Toplumsal alanda pek çok sorunla karşılaşan Fransa'da, 13 Kasım 2015'te Paris'te düzenlenen ve 130 kişinin ölümüne yol açan terör saldırılarının ardından olağanüstü hal ilan edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'da ekonomik ve sosyal olağanüstü hal ilan edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN