'den açıklaması!

Giriş Tarihi: 20.1.2016 15:25

Ayaled Shaked, 'Bağımsız 'ın zamanı geldiğini söyleyerek, 'Tüm gücümüzle Kürt devletinin arkasındayız' dedi.

Her yıl düzenlenen Asayiş Konferansı'nda konuşan Bakan Ayaled Shaked, "En büyük devletsiz ulusun bağımsızlık zamanı geldi. Biz tüm gücümüzle bölgede kurulacak Kürt devletinin arkasındayız" ifadelerini kullandı.

KOORDİNAT VERDİ

Kürtlere yapılan haksızlığın düzeltilmesini isteyen Şaked, devletin nerede kurulması gerektiğine dair koordinat da verdi. Şaked'e göre Türkiye ve İran arasında kurulmalı. Ayaled Shaked, "İnanıyoruz ki bu gelişme İsrail'in çıkarınadır ve İsrail düşmanlarının zayıflamasına sebep olacaktır" şeklinde konuştu. Radikal gruplara karşı İsrail ve Kürtlerin çıkarlarının ortak olduğunu söyleyen Shaked, "Kürtler insan haklarını iyi koruyor, kadına değer veriyor, bunun yanısıra asil ve barışçı bir millettir. Ortadoğu tarihinde hiçbir millete saldırdıkları görülmemiştir" vurgusu yaptı. İsrail'in Kürdistan Bölgesi Hükümeti ile ilişkilerini geliştirmesini isteyen Ayaled Shaked, "Şimdi Kürtlere yardım etme ve onları destekleme zamanıdır" dedi.

"ANNELER ÖLSÜN"

Netanyahu'nun eski yardımcılarından olan kabinenin tartışmalı isimlerinden Adalet Bakanı Ayelet Şaked, Filistin halkına yönelik topyekün savaş ilan edilmesini istemiş ve ölen Filistinli gençlerin annelerinin de ölmesi gerektiğini söylemişti. Başbakan Benyamin Netanyahu da 2014'te Kürdistan devleti kurulmasına destek vermiş ama sınır çizmemişti. Kürtleri 'savaşçı ulus' olarak tanımlayan Netanyahu, siyasi bağlılıklarını kanıtladıklarını ve bağımsızlığı hak ettiklerini söylemişti. İsrail'de 200 binden fazla yahudi Kürt yaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'den skandal Kürdistan açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN