Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu fotoğraf için 30 saat bekledi

Giriş Tarihi: 23.1.2016
Bu fotoğraf için 30 saat bekledi

Serengeti Milli Parkı'nda tüm hayvanların kadraja girmesini sabırla bekleyen fotoğrafçı Stephan Wilkes, mutlu sona ulaştı. Wilkes, o an için 3 gün boyunca parkı gözlemlediğini ifade etti

ABD'li ünlü fotoğrafçı Stephan Wilkes ve asistanı Tanzanya'da bulunan Serengeti Milli Parkı'nda hayvanlar âleminin en ünlü üyelerinin bir arada olduğu fotoğrafı çekmek için 30 saat bekledi. Fotoğrafta filler, aslanlar, zebralar, Afrika antilobu ve parkta bulunan diğer hayvanlar kadraja girdi. Wilkes'in sosyal medyada yankı uyandıran fotoğrafı "Day To Night" (Gündüzden Geceye) isimli fotoğraf serisinde bulunuyor. Fotoğrafçı bu seri için 26 saatte 2 bin 200 fotoğraf çekmiş ve 50'siyle bir özel bir albüm oluşturmuştu. Wilkes milli parkta bulunan tüm hayvanların bulunduğu fotoğrafı çekmek için 30 saat boyunca bölgedeki her anı sabırla gözlemledi. Hızlandırılmış bir çekimden alınmış gibi görünen fotoğrafların her biri Wilkes tarafından manuel olarak çekildi.

SON 30 YILIN FOTOĞRAFLARI

TEHLİKELERİ DE VAR
"Hayvanların su içtiği suvatı daha önce üç gün boyunca izledim" diyen Wilkes, projesinin çekim günü öncesi yoğun bir hazırlık sürecinden geçtiğini belirtiyor. Wilkes gözlem yaptığı sırada suyun çekilmesi ve hayvanların suya nereden yaklaştığını tespit etmeye çalışmış. Ancak gözlemlerine rağmen doğada yine birçok şeyin değişebileceğini söyleyen Wilkes, "Fotoğraf çekme günü geldiğinde ne olacağı hakkında bir fikrim yoktu" ifadesini kullandı. Milli Park'taki hayvan çeşitliliğinden oldukça etkilenen fotoğrafçı, "Bir an Hz. Nuh'un gemisiyle gelmesini bekliyor gibi oldum" diye konuştu. Projesinin tehlikeleri de olduğunu söyleyen Wilkes, "Su aygırlarının tehlikeli olduğunu biliyordum. Ancak bu tehlikenin boyutunun farkında değildim. Su aygırları tarafından kovalanan insanların akıbeti yüzde 90 ölümle sonuçlanıyormuş" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fotoğraf için 30 saat bekledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN