Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD 'i la suçladı

Amerikan yönetimi Devlet Başkanı 'i ilk kez doğrudan "yolsuzluğa bulaşmakla" suçladı. ABD Hazine Bakanlığı'nın Terörizm ve Finansal İstihbarattan Sorumlu Müsteşar Vekili Adam Szubin, 'i doğrudan hedef alarak, Kremlin'deki zincirinin içinde Rus liderin de yer aldığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 26.1.2016 05:42
ABD Putin'i yolsuzlukla suçladı
Dün akşam BBC'de yayınlanan Panorama programında konuşan Szubin, 'i kastederek, "Onun kendi dostlarını, yakın müttefiklerini nasıl zengin yaptığını ve dost görmediği ve devlet varlıklarına sahip olmayan kişileri nasıl marjinalleştirdiğini gördük. 'nın enerji zenginlikleri veya diğer devlet sözleşmeleri olsun, bunu ona hizmet edenlere veriyor ve hizmet etmeyenleri uzak tutuyor. Benim için bu bir " dedi.

Amerikan yönetimi 2014 yılında Putin'in yakın çevresindeki birçok ismi yolsuzlukla suçlayarak ambargo kararı almış ve Putin'in enerji sektöründe gizli yatırımları olduğunu ileri sürmüştü. Ancak Washinton, Putin'i doğrudan yolsuzlukla suçlamaktan kaçınmıştı.

Szubin, Putin'in zenginliğinin 40 milyar doları bulduğu yolundaki 2007 tarihli gizli bir CIA raporunu soran BBC muhabirinin sorusunu yanıtsız bırakırken, Rus liderin epeyce yüklü bir gizli serveti olduğunu ise doğrulayarak şöyle dedi:

"Yıllık 110 bin dolar gibi bir maaşı olduğu sanılıyor. Bu onun servetini açıklamıyor. Uzun zamandır gerçek servetini ustalıkla gizlemeyi başarıyor"

Kremlin ise Washington'dan gelen açıklamaya anında karşılık verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Tüm bu suçlamalara yanıt vermemiz gerekmez, çünkü hepsi tamamen uydurma" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Putin'i yolsuzlukla suçladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN