Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DAEŞ, Türk askerini 'kafir' ilan etti

DAEŞ, Türkçe yayınladığı Konstantiniyye isimli dergisinin son sayısında Türkiye’yi tehdit ett. Askeri 'kafir' ilan etti.

Giriş Tarihi: 27.1.2016 01:41 Güncelleme Tarihi: 27.1.2016 05:06
DAEŞ, Türk askerini 'kafir' ilan etti
Suriye, Irak ve birçok ülkede sivilleri katledip kan döken DAEŞ, aylık dergileri Konstantiniyye'nin son sayısındaki sekiz sayfayı, 'Türk askeri'ne ayırdı.
'Türk askerlerinin 'tağuta' hizmet ettiğini savunan örgüt, Türkiye'deki demokratik düzeni 'küfür' olarak tanımlarken, bu düzene hizmet eden silahlı güçlerin 'kafir' olduğunu öne sürdü:

SİVİLLERİ KATLEDEN DAEŞ, TÜRK ASKERİNİ KAFİR İLAN ETTİ

"Türkiye gibi tağuti sistemlerle yönetilen ülkelerde, askerlik ve polislik gibi silahlı güç olmak ve onların ordularında yer almak küfürdür. Bu tür ülkelerde asker ve polislerin kanları helaldir. Onlar, küfür ve şiddet ehli oldukları için onlarla savaşmak ve onları öldürmek caizdir. Öldüklerinde küfür üzere ölürler, varacakları yer ise cehennemdir".

10 MADDEDE DAEŞ KİMLERE ÇALIŞIYOR?

Dergide ayrıca, Türk ordusunun, Suriye'deki muhaliflere destek verdiği ve 'İslam Devleti'ni karadan toplarla vurduğu belirtilerek, Türkiye'nin bu tavırları nedeniyle ağır bedeller ödeyeceği iddia edildi.

TÜRKİYE'Yİ YİNE TEHDİT ETTİLER

"Küfür cephesi, bir kez daha İslam'a karşı bir olduğunu ortaya koydu. İslam Devleti, Allah'ın izniyle, Müslümanları katleden bu kafirlere bunların bedelini en ağır şekilde ödetmektedir ve ödetmeye de devam edecektir."

Kaynak: Haber 7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ, Türk askerini 'kafir' ilan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN