100 rejim askerini öldürdü

Giriş Tarihi: 27.1.2016 19:50 Güncelleme Tarihi: 28.1.2016 01:03
Muhalifler 100 rejim askerini öldürdü

'de muhalif birliklerin, başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki Merc el Sultan beldesinde, güçlerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda, aralarında İran, Irak ve Hizbullah milislerinin de bulunduğu 100 askeri etkisiz hale getirdiği, iki tankı da imha ettiği bildirildi.

Muhalif gruplardan Feylak eş Şam saha komutanı Yakup eş Şami, '' Merce'de rejim güçlerine karşı düzenlediği operasyonlarda aralarında İran, Irak ve Hizbullah milislerinin de olduğu 100 rejim askerini öldürdü. İki tankla çok sayıda askeri aracı imha etti'' dedi.

RUS SALDIRILARI 100 BİN KİŞİYİ YERİNDEN ETTİ

Muhaliflerin, Merc el Sultan cephesinde Şam yönetimine bağlı güçlerle yurt dışından getirilen milis gruplara karşı savaştığını dile getiren Şami, ''Merc cephesi, Cobar ve Arbin'deki cephe hatlarından farklıdır. Cobar ve Arbin beldesinde rejime karşı yerleşim yerlerinde savaşan muhalifler, Merc'de ise açık alanda savaşıyor'' diye konuştu.

''Rejim Doğu Guta'da yok etme politikası uyguluyor''


Açık alan olması nedeniyle Merc cephesinin Rus savaş uçaklarının açık hedefi olduğunu anımsatan Şami, şunları kaydetti:

''Esad güçleri, Doğu Guta'da silahlı muhaliflere karşı ilerleyemediği için savaş uçakları söz konusu bölgedeki sivil yerleşim yerlerine saldırıyor. Rejim Doğu Guta'da yok etme politikası uyguluyor. Şam yönetimi cephe hattında yenemediği muhaliflerin sivil yerleşim alanlarına saldırıyor. Muhalifler Merc'te rejim güçlerine karşı düzenlediği operasyonlarda aralarında İran, Irak ve Hizbullah milislerinin de içerisinde olduğu 100 rejim askerini öldürdü. İki tankla çok sayıda askeri aracı imha etti.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalifler 100 rejim askerini öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN