Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile arasında ticari anlaşma!

ile arasında 20 farklı konuda işbirliği yapılması kararı alındığı açıklandı. İki ülke arasında imzalanan ticari anlaşmaların 30 milyar Euro’nun üzerinde olduğu belirtildi

Giriş Tarihi: 28.1.2016 23:43
Fransa ile İran arasında ticari anlaşma!

Resmi bir ziyaret için Paris'te bulunan Cumhurbaşkanı Hasan ve beraberindeki kalabalık heyet Cumhurbaşkanı François tarafından Elysee Sarayı'nda kabul edildi. Fransa ile İran arasında 20 farklı konuda işbirliği yapılması kararı alındığı açıklandı. 17 yıl aradan sonra iki ülke ilişkilerinde bahar havası yaşanacağı ümidi doğdu.

İran, Fransa'dan 118 adet Airbus uçağı almak üzere anlaşma imzalandı. Hava taşımacılığının yanı sıra Deniz taşımacılığı konusunda anlaşma imzalayan İran, Tarım, Kültür ve eğitim konuları ile ilgili bir dizi anlaşmayı Elysee Sarayı'nda karşılıklı imzaladılar. 1 saat 30 dakikalık görüşmenin ardından iki devlet başkanı düzenledikleri basın toplantısında ikili anlaşmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulundular.

Fransa ile İran arasında imzalanan ticari anlaşmaların 30 milyar Euro'nun üzerinde olduğu belirtildi. Var olan Siyasi ve Kültürel ilişkilerin daha da iki ülke arasında geliştirilmesi yönünde görüş birliğini varıldığının açıklandığı basın toplantısında, yapılan anlaşmalar dışında, Bölgedeki gelişmelerle ilgili son durumun da değerlendirildiği, bilhassa Suriye'nin geleceği ve DEAŞ terör örgütüyle mücadele konusunda görüş birliğinde oldukları ifade edildi. Suriye'nın geleceğini Suriye halkının kendisinin karar vermesi gerektiğini belirten iki lider, terörün bir an evvel ortadan kaldırılması için ciddi kararlar alınması gerektiğini vurguladılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa ile İran arasında ticari anlaşma!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN