Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali'den giyotinle idama 'yeşil ışık'

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Vali'den giyotinle idama 'yeşil ışık'

ABD'de, Maine eyaletinin Fransız asıllı Kanadalı valisi Paul LePage, uyuşturucu kaçakçılarıyla ilgili "Giyotini geri getirmemiz gerekiyor" dedi

ABD'nin Maine eyaletinin valisi Paul LePage, yerel bir radyo kanalına uyuşturucuyla mücadele hakkında verdiği röportajda uyuşturucu kaçakçıları ve ağır suçlular için giyotinle idamın getirilmesi gerektiğini açıkladı. Uyuşturucu kaçakçılarıyla canla başla mücadele etme yanlısını olduğunu belirten LePage, uyuşturucu satıcılarının getirilen 4 sene hapis cezasının çok hafif ve caydırıcılıktan uzak olduğunu savundu. Çay Partisi'nin de desteklediği Cumhuriyet Partisi'nden LePage, "Bence ölüm cezası Mainer'lıları öldüren kişiler için uygulanmalıdır. Bana sorarsanız, onlara sattığı şeyden enjekte edilmeli" dedi.

KAN DONDURAN İDAM YÖNTEMLERİ

FRANSIZ TARİHİ ÂŞIĞI

Fransız asıllı bir Kanadalı olan LePage "Fransız tarihini seviyorum" diyerek giyotinin Fransa'da kullanıldığından dem vurdu. Giyotin, Fransız Kralı 14'üncü Louis zamanında ilk kez bir hırsızın ölüm cezasının infazı sırasında kullanılmaya başlanmıştı. Fransız Devrimi sırasında Kral 14'üncü Louis ve eşi Kraliçe Marie Antoinette'in idamında kullanılan giyotin, hafızalarda unutulmaz bir yer edinmişti. LePage uyuşturucu kaçakçılarının verdiği zararı da "Bu adamlar D-Money, Smoothie, Shifty gibi isimler kullanıyor. Connecticut ve New York'tan buraya geliyorlar, eroinlerini satıyorlar ve evlerine geri dönüyorlar. Gitmeden önce bazen de bir genç kızı, beyaz bir kızı hamile bırakıyorlar" sözleriyle ifade etti. Valili, LePage'in şok sözlerinin şaka olduğunu açıklarken Demokratlar, LePage'in bir vali olarak güç istismarı yaptığını ileri sürdü. LePage 2014'te de göçmenler hakkında şok edici sözler sarf etmişti. Yasadışı göçmenlere karşı uyarıda bulunan LePage, göçmenlerin hepatit C ve tüberküloz hastalığına neden olduğunu belirtmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali'den giyotinle idama 'yeşil ışık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN