Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de kullanmak

'in Hadramevt kentinde güvenlik güçlerine yönelik saldırıların önüne geçmek için kullanımının 1 ay boyunca landığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 29.1.2016 11:15 Güncelleme Tarihi: 29.1.2016 11:17
Yemen'de motosiklet kullanmak yasak

Hadramevt Valisi Ahmed bin Berik yaptığı açıklamada, kent genelinde kullanımının landığını ve bu akşam itibarıyla yürürlüğe girecek kararın, bir ay boyunca uygulanacağını belirtti.

Güvenlik güçlerine yönelik saldırıların giderek artması üzerine söz konusu kararın alındığını ifade eden Berik ayrıca, yasağı ihlal edenlere ateş açılması yönünde güvenlik güçlerine talimat verildiğini kaydetti.

Kentte son 6 yıldır çoğu El-Kaide militanları tarafından düzenlenen suikastların motosiklet kullanılarak gerçekleştirilmesi nedeniyle böyle bir karar alındığı belirtiliyor. Ancak Hadramevt'in merkezindeki El-Mukella ile sahil semtlerinin El-Kaide'nin kontrolünde olmasının yasağın uygulanmasının önünde engel teşkil edeceği belirtiliyor. Kent sakinlerinin büyük çoğunluğunun ulaşım için motosiklet kullanımını tercih ediyor olması da kararın uygulamaya konulma şartlarını zorlaştırıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yemen'de motosiklet kullanmak yasak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN