'ne aday gösterildi

Dünya kamuoyunda adını müslümanların 'ye girişlerinin yasaklanmasını isteyerek duyuran Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı olan 'un da ne aday gösterildiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 2.2.2016 11:58
Donald Trump Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi
İsveç televizyon kanalı SVT'nin haberine göre 'un adaylığına, kendisinin "sert barış ideolojisinin, radikal islam, DAEŞ, atom ülkesi İran ve komünist Çin'e karşı caydırıcı silah olarak kullanılması" gerekçe gösterildi.

Nobel'e aday gösterilenler Nobel Komitesi tarafından gizli tutulmakla birlikte, adayları önerenler gösterdikleri adayların ismini açıklayabiliyor. Bu yıl da 'ne aday gösterilenlerin bir kısmı kamuoyuna sızmıştı.

Kamoyuna sızan Nobel Barış Ödülü adayları arasında Avrupa'ya kaçan bot sığınmacılarına yaptıkları yardımlar nedeniyle Yunan Adaları da bulunuyor. Yunan Adaları 630 bin imza ile ödüle aday gösterildi. Diğer Barış Ödülü adayları arasında Edward Snowden, Papa ve Angela Merkel'de bulunuyor.

Dikkat çeken bir başka aday da Kongo'lu jinekolog Denis Mukwege. Denis Mukwege Kongo'da tecavüze uğrayan kadınları tedavi etmekteki çalışmaları ile tanınıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Donald Trump Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN