Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PYD'nin yanlış koordinatları sivilleri öldürdü

Giriş Tarihi: 4.2.2016 15:51 Güncelleme Tarihi: 5.2.2016 11:08
PYD'nin yanlış koordinatları sivilleri öldürdü

BBC tanıkları konuşturdu Suriye’de PYD-ABD ittifakında sivillerlerin nasıl katledildiği gözler önüne serildi. Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD ile ABD arasında sahada yürütülen işbirliği ayrıntılı şekilde ortaya çıktı. ABD, Suriye'nin El-Han köyünde düzenlediği hava saldırısında PYD'nin yanlış yönlendirmesi sonucu onlarca sivil ve çocuk hayatını kaybetti.

Suriye'nin El-Han köyünde yaşayan Ebu Halil ve ailesi o korkunç geceyi anlattı. 7 Aralık gecesi evlerinin yakınına bomba düştüğünü ve bunu ABD'nin PYD destekli bombardımanından kaynaklandığını anlattı. BBC muhabirine konuşan Suriye'nin El-Han köyünde yaşayan Ebu Halil "PKK'nın Suriye kolu PYD'nin verdiği yanlış kordinatla ABD uçaklarının sivillerin bulunduğu köyü bombaladığını belirtti."

ONLARCA SİVİL VE ÇOCUKLAR ÖLDÜ

ABD'nin terör örgütü IŞİD üyelerini vurmak için aldığı yanlış kordinatlar Suriye'nin El-Han köyünde 47 sivil ve çocuğun hayatını kaybetmesine neden oldu.

KÖYDE SADECE 10 IŞİD ÜYESİ VAR

Suriye'nin El-Han köyünde sadece 10 IŞİD üyesinin olduğunu ve Amerikan'ın IŞİD üyelerini hedef almak yerine PYD'den aldığı yanlış istihbarat sonucu Suriye'nin El-Han köyünde sivillerin hedef alması yine PYD-Amerika işbirliğini gündeme getirdi.

PYD OLAYLARI ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞTI

Yaşanan bombalama olayı sonucu köyde deliklerin oluşması üzerine terör örgütü PYD'nin bu delikleri kapatması ve olayı uluslararası platforma yansımaması için kimseyi o bölgeye yaklaştırmadı. O bölgede fotoğraf çekmeyi bile yasakladı. Ayrıca PYD sosyal medya hesaplarında ölenlerin siviller değil IŞİD üyesi teröristlerin olduğunu bildirdi.

RUSYA, SURİYE'DE 50 SİVİLİ KATLETTİ

RUSYA'NIN SALDIRILARINDA 1000 SİVİL ÖLDÜ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PYD'nin yanlış koordinatları sivilleri öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN