ı Hisarcıklıoğlu 'de

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği () ı , Türk özel sektörü olarak ile işbirliğine hazır olduklarını ve 'nin yeniden yapılandırılmasında aktif rol almak istediklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 5.2.2016 11:46 Güncelleme Tarihi: 5.2.2016 11:49
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Filistin'de

'dan yapılan açıklamaya göre, Hisarcıklıoğlu, beraberindeki heyet ile birlikte Ramallah ve 'de temaslarda bulundu. Heyet ilk olarak Başbakanı Rami Hamdallah ile bir araya geldi. Hisarcıklıoğlu görüşmede Cenin Sanayi Bölgesi ile ilgili son gelişmeler ve TOBB heyetinin Gazze'ye gerçekleştireceği ziyaret hakkında bilgi sundu. Hisarcıklıoğlu, ayrıca Türk iş dünyası olarak Filistin özel sektörü ve halkı ile her türlü işbirliği ve yardıma hazır olduklarını belirterek, gerçekleştirilen çalışmalardan örnekler verdi.

Hamdallah ise Türk özel sektörünün Filistin'de daha fazla yer alması için uygun yatırım ortamının sağlanmasında işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

Görüşme sonrasında TOBB ve Filistin Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FPCCI) tarafından Türk ve Filistin özel sektörü arasında işbirliği olanaklarının değerlendirilmesini ve yatırım imkanlarının artırılmasını amaçlayan Çalışma Komitesi Anlaşması ile FPCCI ve TOBB BIS arasında Cenin Sanayi Bölgesi'ne FPCCI'in ortak olmasını sağlayacak anlaşma imzalandı.

GAZZE TEMASLARI

Ramallah'tan Gazze'ye geçen heyet, Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mohammed Al Housani ile görüştü. Görüşmede, Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Gazze'nin yeniden yapılandırılmasında aktif rol almak istediklerini, ancak bunun için yatırımcıların huzur ortamı aradığını belirtti.

Housani ise Gazze'nin yeniden yapılandırılması sürecinde Türkiye'nin desteğini beklediklerini ifade etti.Hisarcıklıoğlu, Gazze programı kapsamında Hamas lideri İsmail Haniye ile de görüştü. Hisarcıklıoğlu, görüşmede, TOBB tarafından Filistin'de gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi vererek, Gazze'nin yeniden inşası sürecinde Türk müteahhitlik firmalarının yer almaları için TOBB olarak gerekli organizasyonu yapmak istediklerini kaydetti.

Gazze Ticaret ve Sanayi Odasında iş adamlarıyla bir araya gelen Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada da TOBB'un Filistin'deki çalışmaları hakkında bilgi verdi ve bu çalışmaları Gazze'ye de uzatma arzusu içinde olduklarını vurguladı. Gazze Ticaret ve Sanayi Odası ı Waleed Khalid Housari de Türk firmalarını Gazze'de yatırım yapmaya davet etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Filistin'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN