Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dışişleri'nden Kuzey Kore'ye 'uzun menzilli füze' kınaması

Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kore'nin uluslararası yükümlülüklerine aykırı olarak uzun menzilli roket fırlatmasını kınadı.

Giriş Tarihi: 7.2.2016 19:17 Güncelleme Tarihi: 7.2.2016 19:22
Dışişleri'nden Kuzey Kore'ye 'uzun menzilli füze' kınaması
Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kuzey Kore'nin 7 Şubat 2016 tarihinde uluslararası yükümlülüklerine aykırı olarak uzun menzilli roket fırlatmasını şiddetle kınıyoruz" denildi.

Kuzey Kore'nin bu adımının 6 Ocak tarihinde gerçekleştirdiği dördüncü nükleer deneme de dikkate alındığında bölgesel ve uluslararası güvenlik ve istikrarı hiçe sayma niteliğinde olduğuna dikkat çekilen açıklamada, "Kuzey Kore'nin bütün uluslararası uyarılara rağmen attığı bu sorumsuz adımın bölgesel barış ve istikrara muhtemel olumsuz yansımalarından derin kaygı duymaktayız. Kuzey Kore'yi vakit geçirmeksizin ilgili BM Güvenlik Konseyi kararlarından kaynaklanan yükümlülüklerine tümüyle uymaya çağırıyoruz. Türkiye ayrıca Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılmasına önem atfetmekte, bu amaçla Altılı Görüşmeler'in bir an önce yeniden başlatılmasını teşvik etmektedir" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri'nden Kuzey Kore'ye 'uzun menzilli füze' kınaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN