Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye müttefik ordu

'ın ABD liderliğindeki koalisyona kara askeri göndermeyi teklif etmesinin ardından Riyad'ın 'de ile mücadele için 150 bin kişilik ordu hazırladığı ileri sürüldü. Suriye'nin kuzeyine Türkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak komuta merkezi oluşturulacağı da belirtildi.

Giriş Tarihi: 7.2.2016 05:02 Güncelleme Tarihi: 7.2.2016 07:12
Suriye'ye müttefik ordu
'de rejim güçleri stratejik bölgelerde Rus hava desteğiyle ilerlerken 'ın ile mücadele kapsamında Suriye'ye 150 bin askerlik ordu gönderme programı yürütttüğü iddia edildi.

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ 35 ORDUSU

CNN Arabic kanalının ismini gizli tuttuğu Suudi yetkililere göre çoğunluğunu Suudilerin kişilerin oluşturduğu orduda Mısır, Ürdün ve Sudan askerleri bulunuyor. Türkiye, Fas, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve BAE de gerekli eğitimleri verdikten sonra operasyona katılmak üzere Suudi Arabistan'a birlikler gönderecek.

Suriye'nin kuzeyine Türkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak bir komuta merkezi oluşturulacağı da ileri sürüldü. Asya ülkelerinden Malezya, Endonezya ve Brunei'nin de orduda yer alacakları ancak bu üçlü gücün, ayrı bir komutanlığa dahil olacağı bildirilirken ayrıntılarla ilgili henüz bilgi verilmediği de kaydedildi.

Kaynak: Yeni Şafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'ye müttefik ordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN