Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hakkındaki sözleri akademisyeni işinden etti

"lar ve lar İbrahim'in çocuklarıdır" diyen Amerikalı akademisyen işinden oldu.

Giriş Tarihi: 9.2.2016 05:19 Güncelleme Tarihi: 9.2.2016 06:56
İslam hakkındaki sözleri akademisyeni işinden etti
ABD'de, Larycia Hawkins adındaki siyaset bilimi öğretim elemanı, hakkında söylediği sözlerden dolayı işinden ayrılmak zorunda kaldı.

eyaletinde bulunan Wheaton College'de araştırma görevlisi olarak çalışan Hawkins, geçen yıl sonunda sosyal medya hesabı üzerinden "lar ile dini bir dayanışma içindeyim çünkü onlar bir olan ben gibi kitaba bağlı bir halktır" şeklindeki paylaşımı nedeniyle yoğun baskıya maruz kaldı.

EN ÇOK MÜSLÜMAN HANGİ ÜLKEDE?

tarafından finanse edilen Wheaton College'in basın bürosu tarafından yapılan açıklamada, "Okul yetkilileri ve Hawkins bir araya gelerek ortak bir noktada çözüm buldular" Ifadesine yer verildi. Açıklamada, okul yönetimi ve Hawkins arasında gizli bir anlaşma yapılarak yolların ayrıldığı belirtildi.

Hawkins'in sosyal medya üzerinden paylaşımı sonrasında, okul yetkilileri araştırma görevlisinin görevine son vermek üzere işlemlere başlamış fakat okul danışma kurulu, tarafların ortak bir noktada buluşması yönünde çağrı yapmıştı.

İslam hakkındaki görüşleri üzerine ABD medyasına yaptığı açıklamada Hawkins, "Hristiyanlar, Müslümanlar ve İbrahim'in çocuklarıdır" ifadesini kullanarak görüşlerinin arkasında durduğunu belirtmişti.

ABD'de, özellikle İsrail lobileri ve Evanjelikler tarafından finanse edilen üniversitelerde, farklı görüşlerin karşılıksız kalmadığı dikkati çekiyor. Geçen sene, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki gösteren öğretim görevlisi Steven Salaita, Illionis Üniversitesi tarafından kovulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İslam hakkındaki sözleri akademisyeni işinden etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN