Mars'ta maymun iddiası

Mars'ta çekilen bu fotoğraf kafaları karıştırdı. İlginç siluet maymuna benzetildi. Biliminsanları 'maymun şeklinde kaya' derken internet siteleri üzerinde kürk olduğunu ileri sürdü

Giriş Tarihi: 9.2.2016
Mars'ta maymun iddiası
Daha önce ayı, tavşan, fare ve kartal gibi birçok hayvan şeklinin görüldüğü Mars'ta şimdi de maymuna benzer bir görüntü tespit edildi. Bilim insanları görüntünün oturan maymun şeklindeki bir kayaya ait olabileceğini belirtiyor. İlginç fotoğrafları yayımlayan Gigapan isimli web sitesinde çıkan fotoğrafta, maymun olduğu söylenen şeklin üstünde kahverengi kürk olduğu ileri sürülüyor. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) "MSL sol 1097 M-100 East view" isimli kamerasıyla çekilen görüntüleri kamuoyunun dikkatinden uzaklaştırılmaya çalışıldığı da iddia ediliyor.

'NASA GİZLİYOR MU?'
UFO'lar hakkında araştırmalar yapan Scott C. Waring ise NASA'nın neden bu tür görüntülerin üzerini örtmeye çalıştığını sorguluyor. Uzayda olabilecek hayat formları üzerine haberler yayımlayan ufosightingsdaily.com isimli sitenin editörü olan Waring, NASA'nın Mars'ta Çin'in eline geçmesini istemediği terk edilmiş bir uzay aracı ya da uzay üssünün olabileceğini de öne sürerek kafaları karıştırıyor. NASA'nın çektiği fotoğraflardan hareketle daha önce Mars'ta insan iskeletleri, insan siluetinde heykeller, piramit benzeri anıtlar ve yeryüzünde olmayan hayvan türleri olduğu ileri sürülmüştü. Ancak birçok biliminsanı tüm bu şekillerin kaya parçaları olduğunu ve sadece bildiğimiz şekillere benzetildiğini savunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mars'ta maymun iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN