Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sığınmacı kampına hazırlığında 14 kişi yakalandı

'in başkenti yakınlarındaki Nynäshamn Belediyesi’nde hazırlığında oldukları şüphesiyle 14 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 9.2.2016 10:56 Güncelleme Tarihi: 9.2.2016 10:59
Sığınmacı kampına saldırı hazırlığında 14 kişi yakalandı

Aftonbladet gazetesinin edindiği bilgiye göre polis yetkilileri gözaltına alınan kişilerin Nynäshamn'daki sığınmacı kampına hazırlığında olduklarından şüpheleniyor. Gözaltına alınanların araçlarında yapılan aramada polisin çok sayıda beyzbol sopası ile bıçak ele geçirdiği öğrenildi.

Aftonbladet gazetesinin ele geçirdiği dün gündüz kapalı Facebook grubu içinde yapılan yazışmalardan, sığınmacıların geçici olarak yerleştirildiği Nickstabadet Kamping'inin hedef olarak gösterildiği öğrenildi.

Polisi'nin de dün gün içinde değişik kanallardan gelen ihbarlar sonucu Nynäshamn bölgesinde tedbir aldığı, kamping bölgesinde de polis ekibi bulundurduğu belirtildi. Bir polis yetkilisi gelen ihbarlar üzerine Nynäshamn bölgesindeki bütün sığınmacı yerleşkelerini kontrol altında tuttuklarını belirterek gözaltına alınanların bu gece sorgularının yapılacağını söyledi.

Bu hafta sonunda da geçtiğimiz hafta sonu Stockholm'de ırkçı grupların yabancı görünümlü kişilere yönelik toplu saldırısından sonra yeni saldırı duyumları alan başta Stockholm polisi olmak üzere, diğer bazı şehirlerin polis teşkilatları da hafta sonu için alarma geçmişti.

Polis yetkilileri gözaltına alınan 14 kişinin aşırı sağ görüşlü Polonya vatandaşı olduklarını, üç tanesinin geçen hafta sığınmacı karşıtı gösteri sonrası çıkan olaylarda da gözaltına alındıklarını açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sığınmacı kampına saldırı hazırlığında 14 kişi yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN