Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ateş Maymunu' korkusu

Çin takvimindeki "Maymun Yılı"nın 60 yıl sonra ilk kez ateşle özdeşleştiğini ve bunun dünyaya uğursuzluk getireceğini ileri süren kâhinler, "Olağandışı doğa olayları, muhtemel hastalıklar ve savaşlara hazırlıklı olun" dedi

Giriş Tarihi: 10.2.2016
'Ateş Maymunu' korkusu
Çin'in Hong Kong bölgesindeki kâhinler, Çin takvimine göre kabul edilen "Maymun Yılı"nın dünyaya uğursuzluk getireceğine inanıyor. Bu kâhinlerin bu seferki maymun yılı 60 seneden beri ilk defa ateşle özdeşleştiriliyor ve bu nedenle "Kırmızı Ateş Maymunu Yılı" olarak adlandırıyor.

KÂHİN CHOW'A GÖRE...

Hong Kong'da Feng Şui uzmanı olarak çalışan Alion Yeo, "Maymun ve ateş birleştiğinde, hava sıcaklığı olağandışı bir şekilde artar. Birçok anlaşmazlığa ve hastalığa hazırlıklı olmalıyız" diye konuştu. Yeo ayrıca "Maymunun sembolize ettiği metal ile ateşin bir araya gelmesini füze ve kurşun olarak yorumlayabiliriz" diyerek muhtemel savaşlara dikkat çekti. Hong Kong'da yaşayan Thierry Chow isimli başka bir kâhin ise bu sene dünyada "Ateş Maymunu" nedeniyle oldukça dramatik olayların yaşanacağını ileri sürüyor. "Ateş baskın elementtir. Birçok beklenmedik olay olacak" diyen Chow, diğer kâhinlerle benzer görüşler belirtti. En son "Ateş Maymunu Yılı"nın 1956'da olduğunu söyleyen Chow, o yıl Fransa ve İngiltere arasında Süveyş Kanalı krizinin çıktığını belirtiyor.

TRUMP DEĞİL, CLINTON'A YARAR
"Ateş Maymunu Yılı"nda ABD'de 2017'deki başkanlık seçimlerinde aday adayı olan ve cinsiyetçi ve ırkçı söylemleriyle dikkat çeken işadamı Donald Trump için olumlu gelişmeler olmayacağı tahmin ediliyor. Çinli kâhinler bu yılın kadınlara şans getirdiğini belirterek özellikle Hillary Clinton'ın Demokratlar arasında yükseleceğini tahmin ediyor.

KADINLARA YARAYACAK
Kâhin Yeo, şubat ile ağustos aylarında zenginliğin el değiştireceğini ve bazı kişilerin para kaybedeceğini söyleyerek iddialı bir kehanette daha bulunuyor. Herkesin kaybeden taraf olmayacağını belirten Chow, "Kadınlar kartlarını iyi oynamalı, çünkü onlar ateş elementine ait" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ateş Maymunu' korkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN