Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müslümanlar'a destek çıkınca işinden oldu

ABD'de "Müslümanlar ile dini dayanışma içindeyim" diyen Hıristiyan akademisyen gördüğü baskı yüzünden çalıştığı okuldan ayrılmak zorunda kaldı

Giriş Tarihi: 10.2.2016
Müslümanlar'a destek çıkınca işinden oldu
ABD'de, Larycia Hawkins adındaki siyaset bilimi öğretim elemanı, İslam hakkında söylediği sözlerden dolayı işinden ayrılmak zorunda kaldı. Illinois eyaletinde bulunan Wheaton College'de araştırma görevlisi olarak çalışan Hawkins, geçen yıl sonunda sosyal medya hesabı üzerinden "Müslümanlar ile dini bir dayanışma içindeyim çünkü onlar bir Hıristiyan olan benim gibi kitaba bağlı bir halktır" şeklindeki paylaşımı nedeniyle yoğun baskıya maruz kaldı. Evancelikler tarafından finanse edilen Wheaton College'in basın bürosu tarafından yapılan açıklamada, "Okul yetkilileri ve Hawkins bir araya gelerek ortak bir noktada çözüm buldular" ifadesine yer verildi. Açıklamada, okul yönetimi ve Hawkins arasında gizli bir anlaşma yapılarak yolların ayrıldığı belirtildi. Hawkins'in sosyal medya üzerinden paylaşımı sonrasında, okul yetkilileri araştırma görevlisinin görevine son vermek üzere işlemlere başlamış fakat okul danışma kurulu, tarafların ortak bir noktada buluşması yönünde çağrı yapmıştı. İslam hakkındaki görüşleri üzerine ABD medyasına yaptığı açıklamada Hawkins, "Hıristiyanlar, Müslümanlar ve Yahudiler İbrahim'in çocuklarıdır" ifadesini kullanarak görüşlerinin arkasında durduğunu belirtmişti.

TAHAMMÜLLERİ YOK
ABD'de, özellikle İsrail lobileri ve Evancelikler tarafından finanse edilen üniversitelerde, farklı görüşlerin karşılıksız kalmadığı dikkati çekiyor. Geçen sene, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki gösteren öğretim görevlisi Steven Salaita, Illionis Üniversitesi tarafından kovulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müslümanlar'a destek çıkınca işinden oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN