Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altı yıl işe gitmeden maaş aldı kimse fark etmedi

İspanya'da bir kamu personelinin işe hiç gitmediği altı yıl boyunca fark edilmedi. Personelin durumu ödül verilmek istenince orta çıktı.

Giriş Tarihi: 12.2.2016 15:38
Altı yıl işe gitmeden maaş aldı kimse fark etmedi
Altı yıl boyunca hiç işe gitmeyen Joaquin Garcia isimli çalışana 27 bin euro (yaklaşık 90 bin TL) ceza verildi.

Mahkemede hakkındaki iddiaları kabul etmeyen ve mobinge uğradığını söyleyen Garcia haksız bulundu ve ceza ödemeye mahkûm edildi. Ceza bedeli Garcia'nın vergiler düşüldükten sonra kalan bir yıllık maaşına eşit.

ÖDÜL VERMEK İSTENİNCE ORTAYA ÇIKTI


Görevi bir atık su işleme şirketini denetlemek olan 69 yaşındaki Garcia'nın yıllardır işe gitmediği ise kendisine "uzun yıllar süren hizmeti" nedeniyle ödül verilmek istenmesiyle ortaya çıktı. Yıllardır işe gitmediği anlaşılmasa görevde 20 yılını tamamladığı için Garcia'ya plaket verilecekti

NEDEN KİMSE FARK ETMEDİ?


Bu sorunun yanıtı iletişimsizlikle açıklanabilir. Zira atık su şirketinin yetkilileri Garcia'nın devlet tarafından denetlendiğini düşünürken, devlet yetkilileri ise işe geliş-gidişlerin kontrolünün atık su şirketinde olduğunu sanıyordu. Bu nedenle Garcia'nın işe gitmediği yıllarca anlaşılmadı.

Garcia ise iddiaları şiddetle reddediyor. Ailesinin politik görüşleri nedeniyle üstleri tarafından atık su şirketine 'sürüldüğünü' iddia ediyor.

ARKADAŞLARI BASKIYI DOĞRULADI

İspanyol El Mundo gazetesine konuşan yakın arkadaşları, Garcia'nın uğradığı haksızlığı ailesinin geçimini sağlamak zorunda olduğu ve ilerleyen yaşından ötürü yeni bir iş bulamayacağını düşünerek şikayet edemediğini belirtiyorlar.

Gazetenin haberine göre Garcia, her gün ve mesai saatlerinde olmasa da işe gitmiş. Arkadaşları Garcia'nın sürekli işe gitmek yerine kendisini felsefe okumaya adadığını belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altı yıl işe gitmeden maaş aldı kimse fark etmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN