Gözler, Ortadoğu'nun en büyük tatbikatında

Suudi Arabistan liderliğinde Arap ve İslam ülkelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek Ortadoğu tarihinin en büyük askeri tatbikatı için geri sayım başladı. "Kuzey'in Gök Gürültüsü" isimli tatbikatta 20 ülke yer alacak

Giriş Tarihi: 16.2.2016
Gözler, Ortadoğu'nun en büyük tatbikatında
Suudi Arabistan liderliğinde 20 Arap ve İslam ülkesinin askeri birliklerinin yapacağı askeri tatbikat dünya basınında büyük ses getirdi. "Kuzey'in Gök Gürültüsü" isimli tatbikata; Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Bahreyn, Senegal, Sudan, Kuveyt, Maldivler, Fas, Pakistan, Çad, Tunus, Komorlar, Cibuti, Umman Sultanlığı, Katar, Mısır, Moritanya, Mauritius'un yanısıra El-Cezire Kalkanı Gücü'nün katılacağı bildirildi.

10 SORUDA_PKK-PYD İLİŞKİSİ

TARİHİ BELLİ DEĞİL

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'ya göre tatbikata katılacak askerler, önceki gün Suudi Arabistan'ın kuzeyindeki Hafer el-Batın iline bağlı Kral Halid Askeri bölgesinde toplanmaya başladı. Tatbikatın ne zaman başlayacağı ve ne kadar süreceği konusunda ise henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. Tatbikat, ülke sayısının fazlalığı, gelişmiş teknoloji ürünü silahların kullanılması, hava savunma sistemleri ve deniz kuvvetlerinin de iştirakiyle bu zamana kadar bölgede gerçekleştirilenlerin en büyüğü olma özelliğini taşıyor. SPA'daki haberde "Ortadoğu tarihinin en büyük askeri tatbikatı" denildi. Tatbikatla Suudi Arabistan ve diğer ülkelerin, bölge istikrarı ve barışını korumak, karşılaşılan tüm zorluklarla başa çıkmak için yekvücut oldukları mesajını vermek istediği belirtildi. Dünya basını söz konusu tatbikatın, Suriye'de DAEŞ üslerine yönelik olası bir kara harekatı tartışmalarının yaşandığı dönemde başlamasına dikkat çekti. Haberlerde Suudi Arabistan liderliğinde aralık ayında da 34 ülkenin katılımıyla İslam İttifakı'nın kurulduğu hatırlatıldı.

İŞTE PYD'Yİ VURAN FIRTINA OBÜSLERİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözler, Ortadoğu'nun en büyük tatbikatında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN