Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den açıklaması

Giriş Tarihi: 18.2.2016 15:42 Güncelleme Tarihi: 18.2.2016 16:06
AB'den terör örgütü PKK açıklaması

() u Sözcüsü , 'nın AB ülkelerindeki yöneticilerinin yakalanıp yakalanmayacağı ile ilgili, "PKK, AB'nin terör örgütleri listesindedir ve bunun diğer üyelerin takip etmesi gereken bazı yükümlülükleri, zorunlulukları var" dedi.

Kocijancic, günlük basın toplantısında, dünkü açıklamalarında Ankara'daki terör saldırısını neden kınamadıklarının sorulması üzerine, "Her türlü terör saldırısını kınama konusunda uzun süreli bir politikamız var. Bu geçerli. Yaklaşımımız oldukça net ve dün akşamki açıklamanın tonu da netti" diye konuştu.

Sözcü, u'nun Avrupa'da yaşayan yöneticilerinin yakalanması için üye devletlerden harekete geçmesini isteyip istemeyeceklerine ilişkin soruyu ise "PKK, AB'nin terör örgütleri listesindedir ve bunun diğer üyelerin takip etmesi gereken bazı yükümlülükleri var" şeklinde cevaplandırdı.

Kocijancic, Belçika'dan yayın yapan PKK'ya ait iki televizyon kanalı ile ilgili ise bir bilgisinin bulunmadığını, araştıracağını söyledi.

AB sözcüsü, AB'nin 'yi olarak görüp görmedikleriyle ilgili soru üzerine de "PKK ile ilgili bir duruma ilişkin pozisyon alabilirim çünkü terör örgütleri listesinde" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB'den terör örgütü PKK açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN