528 milyon dolarları var: Para bi·zi· deği·şti·rmez

ABD'deki Powerball piyangosunu kazanan 3 biletten ikincisinin de sahibi ortaya çıktı. 1.6 milyar dolarlık ikramiyeyi kazanan çift, "Hemen gidip dağıtmayacağız" dedi

Giriş Tarihi: 19.2.2016
528 milyon dolarları var: Para bi·zi· deği·şti·rmez
55 yaşındaki David Kaltschmidt ve karısı 70 yaşındaki Maureen Smith, 528 milyon 784 bin dolar (yaklaşık 1.5 milyar lira) değerindeki çeki teslim aldı. Florida eyaletinde yaşayan çift, şanslı biletin kendilerinde olduğunu çocuklarına bile söylemediklerini açıkladı. Basın toplantısı düzenleyen Kaltschimdt ve Smith çifti, ödülün kendilerini değiştirmeyeceğini söyledi: "Hemen gidip parti yapıp ortalığı dağıtmayacağız." Normal hayatlarına devam edeceklerini belirten Kaltschmidt, "Sadece emeklilik kararı aldım. Uçak tasarlama işimi sonlandırıp hayır işlerine ve yatırıma yöneleceğim" dedi. Makine mühendisi olan Kaltschimdt, "O kadar uzun yıllardır bilet alıyorum ki ödülün bana çıktığına inanamadım. Numaraların tuttuğunu gördüğümde bile karımın bana şaka yaptığını, biletteki rakamları değiştirdiğini düşündüm" dedi.

ÖDÜL STRES GETİRDİ
Maureen Smith ise ödül çıktığından beri uykusuz geceler geçirdiklerini, evlerindeki güvenlik önlemlerini artırdıklarını söyledi. Smith "Ödül parası üzerimize bir stres getirdi. Şu an en çok ihtiyacım olan şey masaj yaptırmak" şeklinde konuştu. 19 hafta devreden ikramiyenin vurduğu biletin sahiplerine, ödüllerini bir kerede almak istedikleri için 327 milyon dolar (964 milyon lira) ödeme yapılacağı açıklandı. Çift ödülü 30 yıl boyunca taksitlerle almayı kabul etseydi ödülün kendi paylarına düşen kısmının tamamını alabilecekti. İkramiyeyi kazanan üçüncü talihli ise henüz ortaya çıkmadı. 528 milyon doları kazandıklarını açıklayan ilk talihliler Tennessee'deki John ve Lisa Robinson çiftiydi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
528 milyon dolarları var: Para bi·zi· deği·şti·rmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN