Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa’da terör tehdidi tehlikeli seviyede

Avrupa polis teşkilatı Europol’e göre, Avrupa ülkelerinde terör tehdidi son on yılın en üst seviyesinde. Europol başkanı Rob Wainwright, DAEŞ terör örgütünün Avrupa'da ses getirecek büyük bir eylem yapma ihtimalinin üst seviyede olduğunu kaydetti.

Giriş Tarihi: 19.2.2016 12:21
Avrupa’da terör tehdidi tehlikeli seviyede
Almanya'nın Neuer Osnabrücker Zeitung gazetesine açıklamalarda bulunan Europol başkanı Rob Wainwright, "Avrupa'da terör tehlikesi son on yılın en üst seviyesinde" dedi. DAEŞ terör örgütünün Avrupa'da ses getirecek büyük bir eylem yapma ihtimalinin üst seviyede olduğunu kaydeden Rob Wainwright, Paris saldırılarının DAEŞ'in uluslararası boyutta hareket ettiğini gösterdiğini hatırlatarak,"DAEŞ ya da başka aşırı dinci grupların Avrupa'nın herhangi bir yerinde sivil halka büyük kayıplar verdirecek büyük bir eylem yapması beklenmelidir" diye konuştu.

5000'e yakın militan Avrupa'ya döndü

Avrupa ülkelerine terör örgütü DAEŞ kamplarında eğitim gören veya çatışmalara katılan 3-5 bin arasında militanın geri döndüğüne dikkat çeken Wainwright," Yabancı savaşçıların sayısının artması AB ülkeleri açısından büyük sorunlar oluşturuyor" dedi.
Suriye'den gelen sığınmacıların AB için tehlike oluşturmadığını da vurgulayan Rob Wainwright, militanların Avrupa ağırlıklı olarak sığınmacıların arasında geldiklerine dair somut bir bilgi bulunmadığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa’da terör tehdidi tehlikeli seviyede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN