Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Musul operasyonu için son hazırlıklar yapıldı

Irak Meclis Başkanı Selim el-Cuburi, Musul'un terör örgütü DAEŞ'ten kurtarılması için yapılan hazırlıklarda son safhaya gelindiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 21.2.2016 22:29 Güncelleme Tarihi: 21.2.2016 22:34
Musul operasyonu için son hazırlıklar yapıldı

Başkent Bağdat'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr ile bir araya gelen Cuburi, Musul'un kurtarılması için gerçekleştirilecek operasyonla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Görüşme sonrası açıklama yapan Cuburi, "Musul'u kurtarma operasyonunun başlaması için son hazırlıklar yapıldı" dedi. Cuburi, operasyonun başlama tarihiyle ilgili bilgi vermedi.

Cuburi'nin Sadr ile yaptığı görüşme, ülkede Haşdi Şabi'nin de aralarında olduğu güçlerin operasyona katılımının sağlanması açısından önem taşıyor.

Irak Temsilciler Meclisi'ndeki en büyük Sünni grubu Güçler Birliği bugün yaptığı açıklamada, "Haşdi Şabi'nin operasyona iştirak ettirilmesi DAEŞ çetelerini güçlendirir ve operasyona mezhepçi özellik kazandırır. DAEŞ'in değerlendireceği hiçbir fırsat yaratılmamalı. Operasyondaki ulusal görevlerini yerine getirmeleri için Musul halkının silah ve eğitim desteğiyle önü açılmalı" ifadesini kullanarak Şii milislerinin operasyona katılmasına karşı çıkmıştı.

Irak hükümeti, geçtiğimiz günlerde Musul yakınlarına kentin DAEŞ'ten kurtarılmasında yer alacak yüzlerce asker ve bu askerleri taşıyan zırhlı araçlarla çok sayıda tank sevkiyatı yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Musul operasyonu için son hazırlıklar yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN