ABD'li Senatörden Obama yönetimine ve Rusya'ya sert tepki

Giriş Tarihi: 22.2.2016 15:51 Güncelleme Tarihi: 22.2.2016 20:37
ABD'li Senatörden Obama yönetimine ve Rusya'ya sert tepki

ABD'li Senatör Lindsey Graham, toplantı sırasında Rusya'nın Suriye politikası hakkında "Orada yaşanan şeyin savaş olduğunu dile getirmek büyük bir komedi çünkü Suriye'de binlerce kadın ve çocuk ölüyor" dedi. ABD’li senatör Graham Suriye’deki savaş konusunda Obama yönetiminin izlediği yanlış politikaları sert şekilde eleştirdi ve ekledi “Esad’a karşı savaşacak mısınız, savaşmayacak mısınız”

ABD senato toplantısında konuşan Lindsey Graham, Rusya'nın Suriye stratejisinin koca bir fiyasko olduğuna değinerek Rusya'nın Esad'a karşı duruşunu sert bir biçimde eleştirdi.

RUSYA'NIN KORKUNÇ SURİYE BİLANÇOSU

RUSYA KATLİAM YAPIYOR

Cumhuriyetçi Senato üyesi Graham Rusya'nın DAEŞ'e karşı savaşmadığını asıl hedefin Suriye'deki muhalifler olduğunu dile getirdi. Rusya'nın asıl hedefinin DEAŞ değil de muhalifler olduğunu ve yaklaşık 250 bin ailenin katledildiğini söyledi.

RUSYA DAEŞ'E KARŞI SAVAŞMIYOR

Graham, Rusya'nın DAEŞ'e karşı savaştığına inanıyor musunuz sorusuna koca bir hayır diye cevap vermesi senato üyelerinin desteğini kazanmasına sebep oluyor.

SURİYE HALKINA YARDIM ETMELİYİZ

Suriye'de binlerce kişinin öldüğünü ve artık oradakilerin kime karşı savaştığını merak eden Graham'ın önerisi Suriye Halkına yardım etmek ve savaşın bir an önce bitirilmesini ifade ediyor. "Orada yaşanan şeyin savaş olduğunu dile getirmek büyük bir komedi çünkü Suriye'de binlerce kadın ve çocuk ölüyor"

İRAN RUSYA İLE BERABER HAREKET EDİYOR

İran ve Rusya'nın Suriye politikasını sert bir dille eleştiren Graham, Amerika'nın Esad'a karşı savaşıp savaşmayacağını Demokrat Parti yetkililerine sordu.

OBAMA YÖNETİMİ YANLIŞ POLİTİKA UYGULUYOR

Graham, ABD Başkanı Obama'nın Suriye'de yanlış politika izlediğini ve Suriye Halkının Esad'a karşı eğitilmesi gerektiğini dile getiriyor. Esad'a karşı hava operasyon desteğinin sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

ABD'li Senatörden Obama yönetimine ve Rusya'ya sert tepki

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li Senatörden Obama yönetimine ve Rusya'ya sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN