Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiltere Dışişleri Bakanı Rusya'yı topa tuttu!

İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond, Suriye'deki Kürt güçleri, Esed rejimi ve Rus hava kuvvetleri arasındaki koordinasyona dâir "çok rahatsız edici" kanıtlar gördüklerini söyledi. Hammond, "Rusya'nın Suriye politikası, Rus Dışişleri Bakanlığı'nda değil, Kremlin'de, Putin'in etrafındaki küçük kabalistik bir çevrede belirleniyor" dedi.

Giriş Tarihi: 23.2.2016 16:39 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 16:53
İngiltere Dışişleri Bakanı Rusya'yı topa tuttu!

"ÇOK RAHATSIZ EDİCİ KANITLAR GÖRDÜK"

İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda milletvekillerinin gündemdeki konularla ilgili sorularını yanıtlayan İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Türkiye'nin, İngiltere'de de "terör örgütü" kabul edilen PKK ile Suriyeli Kürt gruplar arasındaki bağlantılardan rahatsız olduğunu belirtti. Hammond, "Biz de son haftalarda Suriye Kürt güçleri, Suriye rejimi ve Rus Hava Kuvvetleri arasındaki koordinasyona dair çok rahatsız edici kanıtlar gördük. Bu da bizi Kürtlerin bütün bu olup bitenlerdeki rolü ile ilgili olarak kaygılandırıyor" diye konuştu.

"PUTİN'İN ANLADIĞI TEK DİL KUVVET VE MEYDAN OKUMADIR"

Rusya'ya uygulanan yaptırımlar ile ilgili bir soruya da Hammond, "Şu anda Rusya'ya taviz veya geri adım sinyali göndermenin zamanı değil. Bay Putin'in anladığı tek dil kuvvet ve korkarım ki meydan okumadır. Suriye'de gördüğümüz ölçekte kabul edilmez davranışlar ortaya konulduğunda, ayağa kalkmamız ve sesimizi yükseltmemiz gerekir" yanıtını verdi.

Hammond, Suriye'de çözümün Rusya'nın tutumundan geçtiğini ifade ederek, 27 Şubat'ta devreye gireceği ilân edilen ateşkesin de "Rusya'nın iyi niyetine" bağlı olduğunu vurguladı.

"RUSYA'NIN SURİYE POLİTİKASI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDA BELİRLENMİYOR"

Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile 11 Şubat'ta uzun bir görüşme yaptıklarını anlatan Hammond, "Sorun şu ki Rusya'nın Suriye politikası Rus Dışişleri Bakanlığı'nda değil, Kremlin'de, Putin'in etrafındaki küçük kabalistik bir çevrede belirleniyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere Dışişleri Bakanı Rusya'yı topa tuttu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN