AB-Türkiye zirvesinin tarihi belli oldu

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB-Türkiye Zirvesi'nin 7 Mart'ta gerçekleştirileceğini açıkladı. Türkiye ile zirve yapılması kararı, 18-19 Şubat'ta yapılan AB Liderler Zirvesi sırasında alınmış ama bir tarih belirlenmemişti.

Giriş Tarihi: 24.2.2016 17:40
AB-Türkiye zirvesinin tarihi belli oldu

Avrupa Parlamentosu'nda konuşan AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, geçen hafta gerçekleştirilen AB Liderler Zirvesi'nde alınan kararlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Sığınmacı krizinin çözümünün kendileri açısından çok önemli olduğunu, Türkiye ile varılan Ortak Eylem Planı'nın önceliğini koruduğunu söyleyen Tusk, bu yüzden de Türkiye ile 7 Mart'ta özel bir zirve yapacaklarını ifade etti.

Türkiye ile zirve yapılması kararı, 18-19 Şubat'ta yapılan AB Liderler Zirvesi sırasında alınmış ama bir tarih belirlenmemişti.

Son zirve 29 Kasım'daydı

Türkiye ile AB arasındaki son zirve 29 Kasım'da yapılmıştı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı zirvede, yeni fasıllar açılarak üyelik müzakerelerinin yeniden canlandırılması, vize serbestisi sürecinin hızlandırılması ve AB'nin Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılar için başlangıç olarak 3 milyar avroluk yardım yapmasına karar verilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB-Türkiye zirvesinin tarihi belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN