Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den çok tartışılacak benzetme!

Giriş Tarihi: 24.2.2016 22:37 Güncelleme Tarihi: 24.2.2016 22:58
Hamaney'den çok tartışılacak benzetme!

'ın dini lideri Ayetullah Ali 'in, İran-Irak savaşının bitmesiyle kapanan "şehadet kapısı"nın 'de yeniden açıldığını söylediği ve İran'ın muhaliflere karşı rejimi yanında yer aldığı Suriye'deki çatışmaları, "'ın le savaşı" olarak nitelendirdiği bildirildi.

Fars Haber Ajansına göre, 'de muhalifleriyle çatışmada hayatını kaybeden 46 askerini anma töreninde konuşan Anayasayı Koruyucular Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Cenneti, İran'ın dini lideri 'in, "İranlı gençlerin İran-Irak savaşı zamanında olduğu gibi 'ın le savaştığı Suriye cephesine gitmek için ısrarla izin istediklerini" söylediğini nakletti.

Ziyaretlerinden birinde Hamaney'in, (İran-Irak savaşını sonlandıran) barış kararnamesinden üzüntüyle söz ettiğini ve 'Şehadetin kapısı kapandı. Fakat şimdi tekrar açıldı. Bu gençler kutsal savunma (İran-Irak savaşı) zamanındaki aşk ve şevkle, İslam'ın küfürle savaştığı Suriye cephesine gitmek için ısrarla izin istiyorlar' dediğini aktaran Cenneti, "Dini liderin özel bir sohbet ortamında söylediği bu sözü açıktan konuşmamamız gerektiğini düşünüyordum. Fakat daha sonra kendisi bir konuşmasında, 'Eğer gençler Suriye'ye gidip savaşmazlar ise düşman Kermanşah ve sınır bölgelerimize, bize saldıracaktı' şeklinde açıklama yaptı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamaney'den çok tartışılacak benzetme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN