Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İran prensesi Süreyya'nın mirası şoföre verilecek

Son İran Şahı Muhammed Rıza Pehlevi'nin ikinci karısı Prenses Süreyya'nın mirası, mahkeme kararıyla ağabeyinin eski şoförüne verilecek.

Giriş Tarihi: 25.2.2016 12:11
İran prensesi Süreyya'nın mirası şoföre verilecek
Köln eyalet mahkemesinde salı günü yapılan açıklama Süreyya Esfandiari-Bakhtiari'nin ölümünden yaklaşık 15 yıl sonra geldi. 69 yaşında ölen Prenses'in tüm mal varlığı, çocuğu olmadığından ağabeyi Bijan Esfandiari'ye kalmıştı. Ancak Bijan Esfandiari de Süreyya'dan bir hafta sonra öldü.

YAKINLARI İTİRAZ ETMİŞTİ
Bijan Esfandiari'nin ölümünden sonra, sıradan bir not defterine yazdığı vasiyetinde tüm mal varlığını aynı zamanda şoförü olan özel sekreterine bıraktığı ortaya çıkmış, ancak Süreyya'nın akrabaları bu vasiyete itiraz etmişti.

DAVA 15 YIL SÜRDÜ

Mahkeme 15 yıl süren dava sonucunda Esfandiari'nin vasiyetinin geçerli olduğuna karar kıldı. Eski şoföre kalan mirasın miktarı ise basına açıklanmadı. Prenses Süreyya'nın Fransa'daki mal varlığı ise çeşitli hayır kurumlarına kalmıştı.

GÜZELLİĞİYLE DÜNYAYI ETKİLEMİŞTİ
Süreyya güzelliğiyle dünyanın ilgisini çeken bir prensesti. İran ve Alman asıllı olan Prenses Süreyya, 1951 yılında Şah Muhammed Rıza Pehlevi ile evlenmiş, çocukları olmadığı gerekçesiyle 7 yıl sonra boşanmışlardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran prensesi Süreyya'nın mirası şoföre verilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN