Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''deki anlaşmada ihlaller olabilir'

yönetimi, 'de çatışmaların durdurulması anlaşmasının başarı ya da başarısızlık olduğuna dair bir yargıya birkaç gün içinde varmanın mümkün görünmediğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 26.2.2016 23:18 Güncelleme Tarihi: 26.2.2016 23:18
'Suriye'deki anlaşmada ihlaller olabilir'
yönetimi, 'de bu gece yürürlüğe girmesi planlanan çatışmaların durdurulması anlaşmasının başarı ya da başarısızlığının birkaç gün hatta birkaç hafta içinde değerlendirilemeyeceğini, "yol boyunca ihlallerle karşılaşılacağını" bildirdi.

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, ABD Başkanı Barack Obama ile Florida'ya giderken uçakta gazetecilere açıklama yaptı.

Earnest, Rusya ve rejim güçlerinin, anlaşmanın yürürlüğe girmesine kısa süre kala hala saldırılara devam ettiğini, bunun da rejim ile Rusya'nın anlaşmaya uyup uymayacağı konusunda soru işaretlerine yol açtığını söyledi.

"Operasyonlar verdikleri taahhütlerle çelişiyor"


"Bu tür operasyonlar verdikleri taahhütlerle çelişiyor" diyen Earnest, anlaşmanın yürürlüğe giriş saatinde saldırıların durup durmayacağını tüm dünyanın izlediğini belirtti.

Taraflar arasındaki anlayışın işe yaradığına dair değerlendirmeyi çok kısa sürede yapmayı beklemediklerini ifade eden Earnest, şöyle devam etti:

"Çatışmaların durdurulması anlaşmasının başarı ya da başarısızlık olduğuna dair bir yargıya birkaç gün ya da birkaç hafta içinde varmamız mümkün görünmüyor. Yol boyunca çukurlar, kasisler ve ihlallerle karşılaşacağımızı bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Suriye'deki anlaşmada ihlaller olabilir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN