Ev partisinde katliam: 14 ölü

Hintli muhasebeci akrabalarını 'parti vereceğim' diye evine çağırdı. Yemeklerine uyku hapı koyduğu 7'si çocuk 14 kişiyi boğazlarını keserek öldüren katil kendini astı

Giriş Tarihi: 29.2.2016
Ev partisinde katliam: 14 ölü
Hindistan'ın Mumbai kenti yakınlarındaki Thane bölgesinde yaşayan bir yeminli muhasebeci, evinde ağırladığı aile üyelerinden 14 kişiyi öldürdü ve daha sonra kendini asarak intihar etti. 32 yaşındaki Hasnin Anwar Warekar isimli hesap uzmanının, evinde kendi düzenlediği ve aile üyelerinin katıldığı bir kutlama partisinde cinayeti işlediği belirtildi. Thane'ye bağlı Kasarvadavli mahallesinde bulunan evde olay yeri incelemesi yürüten polis birimleri, cesetlerin hepsinin yataklarında boğazları kesilmiş halde olduğunu ve Warekar'ın kendini astığı yerin yakınında büyük bir bıçağın bulunduğunu aktardı.

TEK KURTULAN KIZ KARDEŞİ OLDU
Ölenlerden 6'sının akrabalarının çocukları, kalanların da Warekar'ın çocuğu, karısı ve kardeşleri olduğu belirtildi. Binaya baskın yapan polis, katliamdan kurtulan tek aile üyesinin Warekar'ın 21 yaşındaki kız kardeşi olduğu tespit etti. İsmi açıklanmayan yaralı kızın şu an hastanede tedavi gördüğü ifade edildi. Doktorlar, ağır travma halinde olan Warekar'ın kız kardeşinin basına herhangi bir açıklama yapacak durumunun olmadığını söyledi.

NEDENİ MİRAS KAVGASI MI?
Cesetlerin adli tıp incelemesinde ise katliam kurbanlarının vücudunda sakinleştirici maddeye rastlandı. Adli tıp yetkilileri, katil Warekar'ın söz konusu bayıltıcı ilacı, yemeklerin içine kattığını belirtti. Yetkililerin yaptığı tahmine göre Warekar, cinayeti işlemek için yemeğin ardından bütün aile üyelerinin uyumasını bekledi. Cinayetin hangi sebeple işlendiği ise henüz bilinmiyor. Katilin yakınlarıyla konuşan polis yetkililerinden Gajanan Laxman Kabdule, Fransız AFP haber ajansına verdiği demeçte Warekar'ın bir psikolojik sorunu bulunmadığını söyledi. Hindistan'ın devlet ajanslarından Press Trust'ta konuya dair yer alan bir haberde ise, Warekar'ın yakın zamanda kardeşleriyle bir miras tartışmasına girdiği iddia edildi. Polis ekipleri, cinayetin asıl sebebinin aydınlatılması için hayatta kalan tek görgü tanığı olan Warekar'ın kardeşinin şuurunun yerine gelmesini bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ev partisinde katliam: 14 ölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN