Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" ve ü haline getirmek istiyor"

ordusunun 'daki komutanı General Philip Breedlove, rejimi ve 'nın 'de kasıtlı olarak hedef aldığı sivilleri yerlerinden ederek onları Avrupa'ya karşı a dönüştürmek istediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 1.3.2016 22:41
Esad ve Rusya göçü silah haline getirmek istiyor
Senatosu lı Hizmetler Komisyonunda soruları yanıtlayan ABD (EUCOM) Komutanı General Breedlove, 'de sivillere karşı saldırılara dikkati çekti.

Suriye'de kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasına rağmen Rus savaş uçaklarının saldırılarına devam ettiğinin altını çizen Breedlove, "Yapılan sorti ve benzeri şeylerde gerçek bir değişiklik görmedik. Bu sortilerin görünürde DAEŞ, El Nusra ve diğerlerine yönelik olması gerekir ancak bu belirsizliğini koruyor" dedi.

Breedlove, 'nın Suriye'de savaşa dahlinin sorunu daha da büyüttüğünü vurgulayarak, Moskova yönetimin kamuoyu önündeki sözlerine rağmen DAEŞ ile mücadele etmekten ziyade Esed rejiminin ve destekçilerinin elini güçlendirdiğini kaydetti.

"Ruslar ve Esed rejimi, Avrupa'nın yapısını ve kararlığını bozmak için ü kasten silah olarak kullanıyor" diyen Breedlove, Suriye rejiminin varil bombalarını sadece "sivilleri öldürmek ve yerlerinden ederek dağıtmak" için kullandığını anlattı.

Rejimin bu kampanyasını "göçü silah haline getirmek" olarak tanımlayan Breedlove, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beşşar Esed'in kendi halkına yönelik kampanyasını devam ettirmesi için herhangi bir neden bulamıyorum. Askeri maksatlı olan bir varil bombası atmanızın anlaşılabilir yanı yok. Varil bombaları dehşete düşürmek, insanları evlerinden etmek, yollara düşürmek ve onları başkalarının problemi yapmak için tasarlanmıştır. Bu fark gözetmeyen silahların Beşşar Esed ve hassas olmayan silahların Rus güçleri tarafından kullanılmasının, sığınmacıları yollara dökmek ve onları başkalarının problemi haline getirmenin ötesinde başka bir sebebini bulamıyorum."

Breedlove, Rusya'nın Avrupa'nın doğusunda ve Suriye'deki "saldırgan tutumunun" ABD için "mevcut tehdit" olmayı sürdürdüğüne vurgu yaptı.


"Rusya'nın anlaşmaya uyması iki gün sürdü"


Komisyon Başkanı Cumhuriyetçi Parti Arizona Senatörü John McCain, Suriye'de çatışmaların sonlandırılması anlaşmasına rağmen Rusların saldırılarına devam ettiğine dikkati çekti.

McCain, Putin'in "çatışmaların sona erdirilmesi anlaşmasını" niçin kabul ettiğini ve ardından da bunu niçin ihlal ettiğini bildiklerini dile getirerek, "Bu son iki yılda Ukrayna'da izlediğimiz filmin aynısı" dedi.

Cumhuriyetçi Parti Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham da ABD'nin Rusya'ya yönelik yaptırımlarının Moskova'nın saldırgan tutumunu değiştirmede etkili olmadığını söyledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Esad ve Rusya göçü silah haline getirmek istiyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN