Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan ’ya ‘’ çağrısı

Giriş Tarihi: 3.3.2016 22:15 Güncelleme Tarihi: 3.3.2016 22:24
Litvanya'dan NATO’ya ‘Rusya’ çağrısı

Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, 'ya seslenerek, “Saldırgan politikasını değiştirmediği sürece ile normal diyaloğa girmeyin” dedi.

Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, son dönemde ile arasında yeni diyaloğun kurulmasıyla ilgili Linkevicius, ABD'nin Politico gazetesi için bir makale kaleme aldı.

Linkevicius, "NATO, saldırgan tarafının (Rusya'nın) sis perdesine hizmet edecek bir tartışmanın olmayacağını sağlamalıdır. Özellikle Rusya'nın dondurulmuş ilişkilerini sürdürmek için NATO'yu şantaj yapmaya çalıştığı bir durumda" ifadelerini kullandı.

Rusya ile normal ilişkilerin yeniden kurulması mümkün olduğuna işaret eden Linkevicius, "Moskova, Ukrayna'dan askerlerini geri çekmek için gerekli adımları atması lazım. Ayrıca Rusya, haber vermeden büyük ölçekli askeri tatbikatlarına ve Baltık Denizi üzerinde jetlerinin iletişim sistemleri kapalı durumda uçmasına son vermeli. Saldırgan politikasını değiştirmediği sürece Rusya ile normal diyaloğa girmeyin" şeklinde değerlendirdi.

Batı'nın Rusya'ya karşı siyasetini "akıllı" bulan Linkevicius, "Rusya'nın ne dediğine değil yaptığına bakılmalı. Terör tehditleri ve sığınmacı krizi yüzünden Rusya'nın komşularına yönelik saldırganlığını ve tehditlerini asla görmezden gelmemelidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Litvanya'dan NATO’ya ‘Rusya’ çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN