Robert Amsterdam: Putin ikiyüzlü davrandı

Giriş Tarihi: 4.3.2016 01:23 Güncelleme Tarihi: 4.3.2016 07:15
Robert Amsterdam: Putin ikiyüzlü davrandı

Amsterdam hukuk firmasının sahibi Robert Amsterdam, BBC World'e verdiği röportajda Suriye'deki ateşkes ortamını ve sivil kayıpları değerlendirdi

Amsterdam hukuk firmasının sahibi Robert Amsterdam, BBC World'den Matthew Amroliwala verdiği röportajda Suriye'deki genel durumu değerlendirdi.

GÜLEN'E ABD'DE 6 SUÇTAN DAVA AÇILDI


PUTİN İKİ YÜZLÜ DAVRANDI


Suriye'de sözde barış yapıldığını dile getiren Amsterdam, aslında Amerika ve Rusya aracılığıyla Suriye'de ateşkes sürecine girilmiş fakat Rusya'nın terör örgütü DEAŞ'ı hedef almak yerine sivilleri vurmaya devam ettiğini ve Esad'a yaptığı desteklerden ve aynı zamanda Akdeniz'deki üslerini ve deniz gücünü hep Esad için kullandığını dile getiriyor. Amerika'nın gündeminde Başkanlık yarışı olduğu için Suriye'ye gereken önemin verilmemesi, Rusya'nın Suriye'de istediği gibi at koşturmasına neden olmuştur.

BU SONUÇLAR PUTİN'İN SUÇU

Amsterdam, Suriye'deki savaşın iç yüzünü değerlendirirken, Putin'in tıpkı Ukrayna'da olduğu gibi Suriye'de de savaşçı bir kişilik sergilediğini ve Suriye'deki iç savaşta sivillerin ağır kayıplar vermesi Putin'in saldırgan tutumundan kaynaklanıyor.

RUSYA'NIN EKONOMİK GÜCÜ ZAYIFLIYOR

Putin'in Esad için neredeyse tüm kaynaklarını seferber etmesi Rusya'nın ekonomik gücünü gittikçe zayıflatıyor. Petrol fiyatların düşmesiyle birlikte Rusya'nın ekonomisi bakımından büyük bir risk teşkil ediyor. Putin'in yanlış kararlar alması Rusya'nın ekonomisine çok ciddi zararlar veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Robert Amsterdam: Putin ikiyüzlü davrandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN