Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sadakataşı kataraktlı gözlere ışık oldu

Coğrafi olarak güneş ışınlarının yansımasının farklı olmasından, yoksulluk ve besin eksikliğinden dolayı katarakt rahatsızlığının sıkça görüldüğü ülkelerden biri olan Etiyopya’da Sadakataşı Derneği bakışlara umut oldu.

Giriş Tarihi: 3.3.2016 15:55 Güncelleme Tarihi: 3.3.2016 15:56
Sadakataşı kataraktlı gözlere ışık oldu
Dernek, Dünya'nın en fakir ülkeleri arasında bulunan Etiyopya'da katarakt ameliyatları organize etti. Sadakataşı Derneği, Başkent Adisababa'ya 200 km uzaklıkta Wollkite şehrinin Guraghe köyünde Şubat ayında 3. Dönem Katarakt Ameliyatları kapsamında 452 Katarakt ameliyatı gerçekleştirdi.
Organizasyona Sadakataşı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yeşil'de iştirak etti. Bölgedeki gözlemlerini çarpıcı bir örnekle açıklayan Yeşil " Kocası işitme ve konuşma engelli olan ve 25 yaşında iki gözü de görmeyen bir annenin intihar etmeye karar verdikten sonra Sadakataşı Derneği organizasyonunu öğrenip son bir şans olarak ameliyat olmak için bölgede kurulan sağlık merkezine geldiğini ve sonrasında başarılı bir ameliyatla gözlerinin açıldığını ifade etti. Teşekkür ve dualarını aldığımız böyle bir çok insan var diyen Yeşil, insanlığa umut olma, dünyayı aydınlığa kavuşturma projelerinin devam etmesi gerektiğini vurguladı.
Sadakataşı Derneğinin Katarakt Ameliyatları Organizasyonuna destek vermek için KATARAKT yazıp 2989'a gönderebilir, bagis.sadakatasi.org.tr adresinden bağışta bulunabilir veya 0216 614 04 61 numaralı telefondan irtibata geçebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadakataşı kataraktlı gözlere ışık oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN