Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan sığınmacılara çirkin benzetme

Giriş Tarihi: 4.3.2016 16:42 Güncelleme Tarihi: 4.3.2016 16:44
Papa'dan sığınmacılara çirkin benzetme

Avrupa tarihi boyunca kaç tane istilayla karşı karşıya kaldı, ama her defasında bunun üstesinden gelebildi diyen Françis, Ortadoğu'dan Avrupa'ya yapılmakta olan göçün " istilası" olarak nitelendirilmesi gerektiğini söyledi.

Avrupa Birliği'nin sığınmacı krizine çözüm bulma tartışmalarına Katoliklerin ruhani lideri Françis de dahil oldu.Sığınmacı kriziyle ilgili yayın organı "Osservatore Romano"ya konuşan Papa Françis, Ortadoğu'dan Avrupa'ya doğru göçün "sosyal bir gerçeklik" olduğunu belirtti.

"Günümüzde bir istilasından bahsedebiliriz" diyen Papa Françis, "Avrupa tarihi boyunca kaç tane istilayla karşı karşıya kaldı? Ama her defasında bunun üstesinden gelerek, kültürlerarası alışverişten büyüyerek çıkmayı başardı" dedi.

"İnsani krizi görmezden gelemeyiz" şeklinde konuşan Papa Françis, Avrupa'nın sığınmacı krizinin üstesinden birlik olarak gelebileceğini söyledi.

Avrupa ulusal ego, siyasi oyunlar ve küçük hesaplara teslim olmamalı" şeklinde konuşan Papa Françis, "Pazarlık masasına dönmek çok önemli. Kazanmak için ise bazı küçük şeyleri kaybetmeyi göze almalıyız" dedi.

Avrupa ülkelerindeki doğum oranlarına da dikkat çeken Papa Françis, İspanya ve İtalya'da doğum oranının sıfıra yaklaştığını söyledi. Papa Françis, Avrupa'nın bu krizden çıkmasının ancak aileyi ön plana çıkararak mümkün olabileceğini de vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papa'dan sığınmacılara çirkin benzetme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN