'Bu vahşete sessiz kalmak mümkün değil'

Giriş Tarihi: 5.3.2016 23:57
'Bu vahşete sessiz kalmak mümkün değil'

Arap Parlamentosu Başkanı el-Cerevan, güçlerinin lilere uyguladığı "vahşete" sessiz kalmanın mümkün olmadığını söyledi.

Arap Parlamentosu, güçlerinin "hiç bir dayanağı olmayan şüphelere" binaen lilere uyguladığı infazları "suç eylemi" olarak yorumladı.

Arap Parlamentosu Başkanı Ahmed bin Muhammed el-Cerevan, İsrail güçlerinin Filistinlilere uyguladığı "vahşete" sessiz kalmanın mümkün olmadığını söyledi.

"İnsanların asılsız şüphelerle sokaklarda ateş yağmuruna tutulması ve sonra ölüme terk edilmesini" kınayan Cerevan,"İsrail'in ifadelerini doğru kabul etsek bile bu bir suç eylemidir" dedi.

Cerevan, insan hakları kurumları ve uluslararası toplumu İsrail'in yargısız infazlarını kınamaya çağıran Cerevan, bu suçların görmezden gelinmesinin bölge barışına katkı sağlamayacağını dile getirdi.

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları ve Yahudi yerleşimcilerin polis korumasında Mescid-i Aksa'ya girme ısrarı nedeniyle ekim ayıdan bu yana bölgede gerginlik giderek artarken, Batı Şeria ve Kudüs'ten gün aşırı "İsraillilere bıçaklı veya araçla saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla vurulan Filistinlilerin ölüm haberleri geliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu vahşete sessiz kalmak mümkün değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN