Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En inatçı çete!

Giriş Tarihi: 6.3.2016
En inatçı çete!

Yeni Zelanda'nın Güney Adası kısmında bulunan küçük bir kasaba, bir araya gelip çete kuran bir grup hırçın keçinin yarattığı kargaşa sebebiyle sıra dışı manzaralara şahit oluyor

Yeni Zelanda'da bulunan Greymouth sahil şeridine bağlı 330 nüfuslu Blackball kasabasında toplu halde gezen 16 keçi, bölgedeki evlerin bahçelerini talan ederek yıkıyor.

EKİNLERE SALDIRIYORLAR
Greymouth Kent Konseyi yetkililerinden Murray Malloch, çete üyesi keçilerin geceleri saklandığını, gündüzleri de kasaba sokaklarında yürümeden önce toplantı yaptıklarını söylüyor. Keçilerin devamlı olarak Blackball sakinlerinin bahçeleriyle ekinlerine saldırdığını ve yemek yedikten sonra topluca yürümeye devam ettiklerini söyleyen Malloch, "Kasaba sakinleri yine de keçilerin sevimli olduğunu söylüyor" ifadesini kullandı.

SAYI ARTTI, SORUN ARTTI
Keçi çetesinin bazen yol ortasında yürüdüğü ve trafik sıkışıklığına da sebep olduğu ifade ediliyor. Yetkililer keçilerin son birkaç yıldır bu şekilde grup halinde dolaştığı fakat bu yıl üredikleri için sayıca arttığı ve problem çıkarmaya başladıklarını söylüyor.

SAHİPLERİ ÇIKMAZSA ...

Blackball yerel yönetimi, keçilerin sahiplerinin olabileceği ihtimaline karşın şimdilik bir müdahalede bulunmuyor ancak 2 hafta içinde sahipleri ortaya çıkmazsa keçileri toplayacaklarını ifade ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En inatçı çete!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN