Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkel, umudunu 'ye bağladı

Dikkatlerin AB- özel zirvesine odaklandığı AB üyelerinden Fransa'da , özellikle Almanya Başbakanı 'in krizinin çözümü için Türkiye'den beklentileri üzerinde duruyor. Merkel'in larını Türkiye'ye "bağladığını" düşünen Le Figaro'ya göre, Berlin'de "Ankara'nın kendi hedefleri vardır ama bir anlaşma sağlanması Türklerin de çıkarına" gibi değerlendirmelerin yapıldığını anlatıyor.

Giriş Tarihi: 7.3.2016 10:57 Güncelleme Tarihi: 7.3.2016 11:00
Merkel, umudunu Türkiye'ye bağladı

'iin Alman kamuoyunu iltica taleplerinde bir düşüş mümkün olduğuna ikna etmeye ihtiyacının olduğunu vurgulayan muhafazakar Le Figaro gazetesi, Merkel için "Almanya için, Yunanistan için, kendine için bir başarıya ihtiyacı var" ifadeleriyle girdiği haberinde Birliğe üye ülkelerin bir kısmının isteksizliği nedeniyle Merkel'in mücadelesini tek başına yürütmesi gerekeceğini söylüyor.

lerin üye devletleri arasında paylaşılması fikrinde "tek başına" olduğunu belirttiği Merkel için "larını Avrupa ile arasındaki müzakerelere bağladı" diyen gazetesi, haberinde Berlin'deki bir hükümet yetkilisinin "Ankara'nın kendi hedefleri vardır ama bir anlaşma sağlanması Türklerin de çıkarına" değerlendirmesine yer veriyor.

Le Figaro, Angela Merkel'in sonuna kadar savaşacağına inandırmak istediğine dikkat çekerken "Ancak Angela Merkel'in cömertliğinin bir sınırı vardır" uyarısını da yapıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkel, umudunu Türkiye'ye bağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN