Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O ülkeden 'yı kızdıracak açıklama!

, dünyadaki büyük üreticiler tarafından kabul edilmedikçe üretiminin belirli bir seviyede dondurulmasına ilişkin alınacak herhangi bir karara bağlı kalmayacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 8.3.2016 18:59 Güncelleme Tarihi: 8.3.2016 19:25
O ülkeden Rusya'yı kızdıracak açıklama!

Başbakan Yardımcısı ve Bakanı Enes es-Salih " Yatırım Forumu"nun ardından düzenlediği basın açıklamasında, petrol üretiminin belirli bir seviyede dondurulmasını öngören anlaşmaya varıldığı takdirde ülkesinin de buna mutabık kalacağını söyleyerek, "Anlaşmaya bağlı kalınmazsa ürettiğimiz petrolleri satmak için azami gayret göstereceğiz. İran'ın da aralarında bulunduğu büyük petrol üreticileri mutabık kalmadıkça üretimin herhangi bir seviyede dondurulmasını öngören bir karara bağlı kalmayacağız" dedi.

PUTİN'İN BİLİNMEYEN RESİMLERİ

Başbakan Cabir el-Mübarek el-Hamd es-Sabah ise forumda yaptığı konuşmasında, hükümetin yerel ve uluslararası iş birliğini güçlendirmek için çaba sarf ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Başta kalkınma olmak üzere farklı alanlarda, gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi, iş ortamının iyileştirilmesi, yatırım fırsatlarının çoğaltılmasının yanı sıra yapısal reformların arttırılması çerçevesinde gerekli adımların atılması için ilgili kurumlara talimatlar verildi."

PETROV: PUTİN GÜÇLÜ GÖRÜNMEYE ÇALIŞIYOR

Kuveyt Petrol Şirketi İcra Kurulu Başkanı Nizar el-Adsani de konuşmasında halihazırda 3 milyon varile ulaşan günlük petrol üretimin 3 milyon 150 bine yükseltilmesinin hedeflendiğini kaydederek, "Şirket, Hindistan ve Kuzey Amerika'da bazı yatırım fırsatları konusunda çalışmalar yapıyor. Ayrıca uluslararası ortağı ile petrokimya alanındaki faaliyetlerini genişletmeye çalışıyor" diye konuştu.

PUTİN HAKKINDA ŞOK SUÇLAMA!

Adsani, şirketin önümüzdeki beş senede petrol alanındaki yatırımlar için yüzde 65'i keşif ve üretimde kullanılmak üzere 103 milyar 500 milyon dolarlık bütçe ayırdığını söyledi.


, Suudi Arabistan, Venezuela ve Katar, 16 Şubat'ta diğer büyük üreticilerin de uygulaması şartıyla, petrol üretimlerini ocak ayı seviyesinde dondurmaya karar verdiğini açıklamıştı.

Dünya petrol piyasasında dengenin sağlanması için ülkelerin üretiminin belli bir seviyede dondurulması ya da düşürülmesi hedefiyle bu ay içinde toplantı düzenlenmesi bekleniyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O ülkeden Rusya'yı kızdıracak açıklama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN