Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın en pahalı kenti Singapur

Singapur peş peşe üçüncü kez dünyanın en pahalı kenti seçildi.

Giriş Tarihi: 10.3.2016 20:31
Dünyanın en pahalı kenti Singapur
Ekonomik analiz ve tahminler yapan Economist Intelligence Unit (EIU) tarafından açıklanan "dünya çapında hayat pahalılığı" listesinde Singapur üçüncü kez ilk sırada yer aldı.

NEF YORK'TAN 2,7 KAT PAHALI

EIU'nun araştırmasında, Singapur en pahalı kentler sıralamasında ilk sırayı alırken, ikinci sırayı Zürih ve Hong Kong paylaştı. Singapur'un, özellikle otomobil fiyatları, ulaşım maliyetleri ve giyim sektöründe New York'tan 2,7 kat daha pahalı olduğu belirtildi.

400 FARKLI FİYAT DEĞERLENDİRİLİYOR

Yılda iki kez yapılan araştırmada aralarında yiyecek, içecek, giyim, ev eşyaları, kişisel bakım ürünleri, ev kiraları, ulaşım, özel okul, hizmetli çalışan ve eğlence gibi 160 ürün ve hizmete dahil 400 farklı fiyat üzerinden yapılan değerlendirmede, Singapur 116 puan, Zürih ve Hong Kong 114 puan aldı.

PARİS 4. SIRADA

Hong Kong ve Zürih'i, İsviçre'nin Cenevre kenti takip ederken, sıralamanın dördüncü sırasında Fransa'nın başkenti Paris yer aldı.

İngiltere'nin başkenti Londra, dünyanın en pahalı kentleri listesinde kendine beşinci sırada yer bulurken, ankette fiyatların temel alındığı New York ise altıncı sıraya yerleşti.

EN UCUZ KENTLER ASYA'DA


Listeye göre, yaşamın en ucuz olduğu kentlerin çoğu ise Asya'da bulunuyor.

İŞTE UCUZ ŞEHİRLER


EIU araştırmasında hayat pahalılığının en az olduğu kentler sıralamasında Hindistan'dan Bangalore, Mumbai, Chennai kentleri ve başkent Yeni Delhi yer aldı.

Zambiya'nın başkenti Lusaka, Kazakistan'ın Almatı, Pakistan'ın Karaçi kentinin de bulunduğu hayat pahalılığının en az olduğu kentler listesinin sonunda

Suriye'nin başkenti Şam ve Venezuela'nın başkenti Caracas yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en pahalı kenti Singapur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN