Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'deki en üst ını geri çağırdı

, 'nin kendisini tehdit ilan ederek yaptırımları uzatma kararı alması sonrasında Washington'daki en üst düzey ını geri çağırdı.

Giriş Tarihi: 10.3.2016 09:20 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 09:22
Venezuela ABD'deki en üst diplomatını geri çağırdı

'nın maslahatgüzarı Maximilian Arvalaez, büyükelçi olarak atanabilmek için aylardır Washington yönetiminin onayını bekliyordu.Venezuela Devlet Başkanı , devlet televizyonunda yayımlanan konuşmasında "Entrikaya, tahakküme ve kibre yeter" dedi.

ABD Başkanı , 4 Mart'ta, insan hakları ihlallerini gerekçe göstererek bazı üst düzey Venezuelalı yetkililere yönelik yaptırımları uzatma kararı almış ve bu ülkeyi ulusal güvenliğe tehdit ilan etmişti.

Bunun üzerine Maduro halkı ABD'ye tepki vermeye çağırarak "Ülkemizdeki barışa karşı yapılan bu deklarasyonu bir kez daha reddediyorum. Hepinizi sorumluluk alarak Obama'nın Venezuela'ya yeni tehdidine karşı ulusal yürüyüşe çağırıyorum. Sokaklarda cevap vermeliyiz" ifadelerini kullanmıştı.

İki ülke 2010 yılından bu yana ik ilişkilerini maslahatgüzar seviyesinde yürütüyordu.İki ülke arasındaki ilişkiler, 1999 yılında Venezuela'da Hugo Chavez'in devlet başkanı seçilmesiyle kötüleşmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Venezuela ABD'deki en üst diplomatını geri çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN