Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya'da İslam korkusu: Ezan yasaklansın

Sağ popülist Almanya İçin Alternatif (AfD) Partisi, İslamofobik bir açıklama yaparak, Müslüman erkek çocukların sünnetinin yasaklanmasını istedi. AfD ayrıca, minarelerin ve ezanın da yasaklanması için de skandal bir hamle yaptı.

Giriş Tarihi: 11.3.2016 23:36
Almanya'da İslam korkusu: Ezan yasaklansın
Bild gazetesinde yer alan habere göre, AfD parti programı taslağına aldığı her iki konuyu 30 Nisan'da Stuttgart'ta yapılacak genel kongrede karara bağlayabilir. Almanya'ya sığınmacı akınıyla birlikte oy oranı hızla artarak yüzde 10'un üzerine çıkan AfD, sünneti temel insan haklarının ağır ihlali olarak görüyor. Sağ popülist partiye göre, insanlık onurunu zedeleyen sünnet, çocukların vücut bütünlüğüne zarar verdiği gibi özgür karar verme haklarını zedeliyor.

AfD'nin parti programı taslağında, minareler ve ezan İslamiyetin bir güç sembolü olarak nitelendiriliyor. Taslakta ayrıca minare ve ezan dinlerin hoşgörülü birlikteliğine aykırı bulunuyor. AfD, hayvanların uyuşturulmadan kesilmesine de karşı çıkarken, bu konuda hayvanları koruma yasasında dini cemaatler için özel düzenlemeler yapılmasını istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'da İslam korkusu: Ezan yasaklansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN