'dan u halkına destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (), 'ın güneyinde 'da sağanaktan etkilenen halka su tahliye pompaları ve nem kurutma makineleri yardımında bulunuldu.

Giriş Tarihi: 14.3.2016 11:49 Güncelleme Tarihi: 14.3.2016 11:52
TİKA'dan sel mağduru Novi Pazar halkına destek

'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, sağanak sonucu taşan Josanica ve Raşka nehirleri ülkenin güneyinde bulunan Sancak Bölgesi şehirlerinden 'da yüzü aşkın ev ve iş yerinin den etkilenmesine neden oldu.

Kurum, sağanaktan etkilenen ve sel baskınına maruz kalan evlerin kurutulması için ihtiyaç sahibi ailelere su tahliye pompaları ile nem kurutma makineleri teslimatı yaptı.

Bu arada, suların çekilmesi sonrasında bölgede baş gösterebilecek hastalıkların önüne geçilmesi amacıyla ev ve sokaklarda ilaçlamanın yapılabilmesi için gerekli dezenfeksiyon malzemeleri ve pompaları da TİKA Belgrad Program Koordinasyon Ofisi yetkililerince Novi Pazar Kamu Sağlık Merkezi'ne teslim edildi.

Yaşanan baskın sonrası belediye yetkilileri ile bölgede inceleme yapan TİKA Belgrad Program Koordinatörü Mehmet Bayrak, Novi Pazar halkının üzüntüsünü paylaştıklarını belirterek, acil gerekli ihtiyaçların belirlenmesi için belediye yetkilileriyle birlikte çalışma yaptıklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKA'dan sel mağduru Novi Pazar halkına destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN