Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için ilk kez olumlu konuştu

Birleşmiş Milletler () Cenevre Ofisi'nde 'deki insan hakları ihlallerine ilişkin düzenlenen toplantıda, Birleşmiş Milletler Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Pinheiro, "İlk defa Suriye'deki krizin biteceğine dair bir umut ışığı var" ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 15.3.2016 19:13 Güncelleme Tarihi: 15.3.2016 19:14
BM Suriye için ilk kez olumlu konuştu
Sergio Pinheiro, Birleşmiş Milletler () Cenevre Ofisi'nde 'deki insan hakları ihlallerine ilişkin düzenlediği basın toplantısında, Suriye'de çatışmaların durdurulması anlaşması ile şiddetin önemli ölçüde azaldığını ve bu durumu memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

''4 BİN KADIN DAEŞ'İN ELİNDE''

"İlk defa Suriye'deki krizin biteceğine dair bir umut ışığı var" ifadesini kullanan Pinheiro, Suriye'de savaşan bütün taraflara askeri operasyonlara son vermeleri çağrısında bulundu. Sahadaki olumlu gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu ancak gözaltı ve işkence gibi insan hakları ihlallerinin devam ettiğini ifade eden Pinheiro, 4 bin kadınının DAEŞ'in elinde köle olarak tutulduğunu söyledi.

''ACİLEN SERBEST BIRAKILMALI''

Pinheiro, Suriye'de binlerce kişinin tutuklu olduğunu belirterek "Taraflar, güven artırıcı önlemler çerçevesinde keyfi gözaltında tutulanları acilen serbest bırakmalı" diye konuştu.Pinheiro, BM İnsan Hakları Konseyi'nin 31. oturumunda yaptığı konuşmasında ise Suriye'de işlenen savaş suçlarının soruşturulması için krizin bitmesinin beklenmemesi gerektiğinin altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BM Suriye için ilk kez olumlu konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN